ZZR 600 vai CBR 600 F vm.2002 ->

Aloitteleva mp-kuski haluaisi tietää kokemuksia otsikon pyöristä. Jos olet ajanut molemmilla ja vertauspohjaa löytyy niin hyvä. Kawasakilla olen ajanut , tuntui ihan OK pyörältä. CBR:ssähän on hieman kyykympi asento, mites se vaikuttaa tyyliin pidemmillä matkoilla , parempi vai ?
1523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

CBR tosiaan vähä kyykympi, riippuu myös kuskista jonkun verran. Matkalla kyykky raskaampi mut muuten kyllä Honda on paljon parempi;)! Uusihan on uusi, mut väittäisimpä että Hondalla ajaa kauemmin ja huolettomammin. Voin olla väärässä kun ko. pyöristä ei just oo kokemusta mutta muuten kyllä. Kawaan en enää vaihda vaikka ulkonäkö miellyttääkin monasti!
Huollotkin taitaa olla Hondassa kalliimpia mut kannattaa niitä kysellä. Pääkaupunkiseudulla on valtuutetuilla huolloilla sellaiset erot että hirvittää ja etenkin ihmetyttää kuin nuo suuremmat edes elää. Tai kaippa se on sama missä huollattaa jos ei tarvii euroja laskeskella.

Että sillee...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihreä kirjoitti:

Aloitteleva mp-kuski haluaisi tietää kokemuksia otsikon pyöristä. Jos olet ajanut molemmilla ja vertauspohjaa löytyy niin hyvä. Kawasakilla olen ajanut , tuntui ihan OK pyörältä. CBR:ssähän on hieman kyykympi asento, mites se vaikuttaa tyyliin pidemmillä matkoilla , parempi vai ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu