Minulla on vähän yli kaksi viikkoa vanha tyttö.Tietääkö kukaan voiko DDS-junioria antaa tämän ikäiselle?.Ja miten nopeasti vaikuttaa jos on apua?.Onko haittaa jos kysymys ei olekkaan vatsavaivoista?.Kokeilin itse Disflatyl merkkistä vatsavaiva lääkettä,ei kuitenkaan ollut apua enemmänkin haittaa.Apteekista neuvoivat ostamaan koska cuplaton merkkinen oli loppu..Kiitos jo etukäteen vastauksista.. :).
neuvoja pian...
2
1115
Vastaukset
- DDS-juniorista
Kipin kapin lastenlääkärin kanssa juttelemaan. Vatsavaivat ovat tuossa iässä melko tavallisia, koska suolisto ei ole vielä täysin kehittynyt. Mutta aina vatsavaivoja ei kannata heti ensimmäisenä hoitaa erilaisilla valmisteilla. Uudet aineet elimistössä voivat aiheuttaa aivan samanlaisen reaktion kuin maitokin: lisää vatsavaivoja.
DDS-junior on maitohappobakteerivalmiste. Jos vatsavaivat johtuvat orastavasta maitoallergiasta, valmiste vain pahentaa vaivoja.
Juttele lääkärin kanssa mikä valmiste sopii teidän vauvalle, miten kauan sitä annetaan ja miten seuranta järjestetään. Ennen valintaa on hyvä tarkistaa vauvan iho ja muut mahdolliset oireet. - Nimetön
Sinne jäi meidänkin koliikki, 2 käynnillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223047- 402664
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381503- 841350
- 631251
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.125913- 33829
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi29663Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621