HELSINKI. Nuorisojoukko ryösti maanantai-iltana Helsingin Kruununhaassa sijaitsevan ruokakaupan puukolla uhaten.
Ryöstö tapahtui hieman ennen kello 21:tä Liisankadun K-pikkolossa. Ryöstäjät saivat mukaansa kaupan kassan.
Joukossa oli kymmenkunta 15-20-vuotiasta somalinuorukaista, poliisi kertoo. Ryöstön jälkeen tekijät hajaantuivat eri suuntiin.
Ryöstäjien etsimiseen osallistui 6-7 poliisipartiota, ja kolme epäiltyä päätekijää saatiin kiinni vielä illan aikana. Myös osa ryöstösaaliista saatiin takaisin.
Poliisi jatkoi tiistain vastaisena yönä tapauksen selvittelyä ja muiden ryöstäjien etsintää.
Mahdollisista ryöstöön liittyvistä havainnoista voi ilmoittaa Helsingin poliisin väkivaltarikosyksikköön.
SOMALIRYÖSTÄJÄT
Ne on laumaeläimiä
1
1241
Vastaukset
- elina
eikö suomeen kannattais perustaa kuolemanrangaistus ennen kun tää kaunis maa menee yhtä vituks kun ruotsi. Kaikki apinat hautaan ja äkkiä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038192- 1105743
- 555171
- 2875168
- 773813
- 583021
- 662737
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481