Eli kannattaako ottaa tuo Jättijukka,jos päädytään valitsemaan Jukkatalo yleensäkään; onko hintansa väärti tuo lisäpaketti?
Jukkataloilta meidän mielestä paras olisi Huippukoti 134-4,hintaa peruspaketilla on vajaa 39000€,Jättijukalla taas jo lähemmäs 70000€
Jukkataloilta meidän mielestä paras olisi Huippukoti 134-4,hintaa peruspaketilla on vajaa 39000€,Jättijukalla taas jo lähemmäs 70000€
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hankkimaan joudutte ne puuttuvat tavarat joka tapauksessa.
saako samat tavarat joko edullisemmin tai vähemmällä vaivalla jostain muualta. Vähemmällä vaivalla tuskin, mutta onko järkevää kustannussyistä hankkia tavara muualta. Jos aikasi on kallista, ota Jätti-Jukka, mutta jos on aikaa, osaamista ja halua kilpailuttaa, niin ainahan voi yrittä. Ongelma lienee, että et tässä vaiheessa tiedä määriä yms. että voisit tehdä vertailua.
eivät sitten olekaan niitä toimivia kokonaisuuksia. Vaan niihin pitää hankkia suunnitelmat, sovituspaloja yms. jotka muuten yhden toimittajan setissä jo yleensä kuuluu toimitukseen.
siitä kilpailuttamalla saadusta halvasta hinnasta, ja eikun helvetillinen möykkä ja meteli nostetaan, vaikka ei ole vain osattu sitä kilpailutusta. tekijöiden viaksi sitä sitten yleensä koitetaan.
MEillä on tuo sama malli, tosin aikaisemmin hankittu. Me otimme eko-paketin (eli jätti höysteillä) siitä yksinkertaisesta syystä ett äpääsimme huomattavasti vähemmällä. Paketti oli laaja eikä siten itse tarvinnut paljoa säätää. Säätimmekö me siinä vai emme? Tuskin ainakaan suurta summaa mutta lasken kyllä säästöksi myös helppouden, jota todellakin kaipaa raksatiimellyksessä
me ollaan rakentamassa ja kyselin tuosa yhdeltä talorakentajalta, joka sanoi että halvemmaksi tulee kun ottaa sen jätti-jukka toimituksena. Tietenkin jos on aikaa ja mahdollisuuksia kierrellä kaikki mahdolliset tarjoukset ja kilpailluttaa kaikki keittiö jne. firmat... Kaikki on niin suhteellista missä sittenn kannattaa säästää. Nuo talofirmat saa kuitenkin suhteellsen edullisesti tuon tavaran kuin tavallinen pulliainen.
Talopakettien vertailu on aika toivoton homma MUTTA kaikki kauppiaat ovat ainakin mulle suoraan kysyttäessä todenneet että toisiaan vastaavilla toimituksilla/lisäosilla/erikois tai vakiomutkilla samaan pisteeseen talotehtaan puolesta rakennettuna, ovat talopaketit saman hintaisia