...tai pikemminkin mistä ei? Ei Paavolasta (vuokrataloja, rauhatonta), ei Talvisillasta eikä Hyvinkäänkylästä (kaukana keskustasta) mutta entä muutoin.
Millaista paikkaa on esim. Sahanmäki? Mulla ei ole käsitystä, missä kaikkialla on rauhatonta vuokrataloista johtuen tai muutoin tai muita lieveilmiöitä. Haeskelen kerrostaloaasuntoa enintään 3 km säteellä keskustasta.
Millaista paikkaa on esim. Sahanmäki? Mulla ei ole käsitystä, missä kaikkialla on rauhatonta vuokrataloista johtuen tai muutoin tai muita lieveilmiöitä. Haeskelen kerrostaloaasuntoa enintään 3 km säteellä keskustasta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Täällä itse asustelen, ja hyvin olen viihtynyt. Rauhallista on, liikenteen äänetkin ovat hiljaiset esim. kirjavantolppaan verrattuna vaikka tämä talo onkin pääkadun varrella. Eikä etäisyyskään keskustaan ole paha, taitaa mennä hyvin tuohon 3km säteeseen.
Asuin Sahanmäessä reilut 6 vuotta ja pääsääntöisesti on rauhallista seutua. Riippuu tietty talosta jne. Parantola kanssa hyvä ja lähellä keskustaa...
Joo hei ,vehkojalle vaan.Kaikki juopot ja pakolaiset on siirretty sinne paavolasta.
Myöskin hyvinkään kallein kauppa sijaitsee siellä
tääl on rauhallista ja mukavaa,ja hyvän matkan (1km) päästä keskustasta
On kivaa seutua. Tosin kannattaa selvittää vähän minne muuttaa...tännekin kun mahtuu monenmoista "onkijaa", mutta itse viihdyn hyvin, eikä häiriköintiä ole ollut (sen paremmin naapureiden kuin kaukaisempienkaan toimesta).
Asuntojen hinnatkin ovat suht edullisia, mutta kannattaa huomioida että ne ovat vanhoja ja voi olla edessä ongelmia sen kanssa sitten...(remppaa jos jonkinlaista).
Lapsiperheillekin oikein kivaa. Löytyy puistoa ja rauhallista paikkaa kävellä. Keskustaankin on lyhyt (1km) matka.