juu kertokaas mitä kaikkee hassua tai outoa on tapahtunu ku ootte pelannu simssiä! (mieluiten ykköstä)
hassuja tapahtumia sims 1!!
simssi1
7704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No, minulla on Sims ja lisäosat House Party, Living it up ja Hot Date.
Omituisimpia tapahtumia on olleet ehdottomasti kun eräissä pitämissäni bileissä joskus keskellä yötä Drew Carey ilmestyi juhliini sanoen jotain, että "Oli tuolla niin tylsää ja kuulin että täällä on parhaat juhlat."
Toisen kerran yöllä ulkona olevaa roskapönttöä ilmestyi tonkimaan vähintäänkin outo karhu. Se sipsutti kahdella jalalla ja sillä oli käsilaukku, jos oikein muistan. Herää kysymys oliko kyseessä oikea karhu vai höyrähtänyt simi :)
Olen yhden kerran siinä valmiissa talossa, missä on hautausmaa, nähnyt aaveuimarin. Talohan on täynnänsä aaveita öisin, muttei tällaisia kyllä. Uimariaave kauhoi tyynesti uida keittiöni läpi...
"eräissä pitämissäni bileissä joskus keskellä yötä Drew Carey ilmestyi juhliini"
Miten sulle voi tulla Drew Carey jos sulla ei ole Superstaria? Vai tuliko tuollanen toiminto muka Hot Daten mukana. Epäilen.
No se Drew Carey tulee House Partyssa.Mulla ainakin
on nimeltään Klaara Karhu ^^D
Enää en oo pelannu sims ykköstä ne poistettiin meijän koneelt et saatiin tilaa the sims2 yliopistolle mut mulle tuli joskus myös se karhu tonkiin roskista sit se jotenki akrju tyhmästi siel aivan ku sil olis ääni viittä vaille lopus. xD
Niin sori tuol lukee akrjua takotan karjua oon pahillani kirjotus virheestä .....
Mulla kävi joskus myös pesukarhu yöllä tonkimassa roskiksella ja se kolisteli siellä niin että koko talon väki heräs. Ärsyttävää. Koirat saattoivat ajaa pesukarhun pois, kun ne tappeli. Myös haisunäätä kävi vierailemassa muutaman kerran. Laitoin kerran simin taputtelemaan sitä ja sen hygieenia meni ihan punaiselle. Samoin kävi koiralle kun se meni tutkimaan et mikä ötökkä tämä on.
Mulla on kaikki lisäosat simssiin. Drew Carrey on tullut usein juhliin kuin myös niitä kuokkavieraita. Kerran keskellä päivää tuli limusiini pihaan, josta tuli ulos Marilyn Monroe ja valokuvaaja ja ne ojensi jonkun patsaan similleni, joka oli näyttelijä. Se oli viettänyt niin paljon aikaa ihailijoiden kanssa et siksi se sai sen pystin. Simi lähti viemään pokaalia hyllyyn ja valokuvaaja seuras sitä sisälle. Marilyn lähti autolla pois ja kuvaaja lähti juosten perään.