Ei kai ne vankilassa

pane perseeseen

Olen ensikertalainen. Siis vankilassa, ensi kuussa pitäisi aloittaa lusiminen. Miten voin parhaiten säilyttää neitsyyteni (Olen mies).

Tälläkin palstalla on ollut välillä hirveitä juttuja, miten miesvangit raiskaa sieviä, nuoria heterokundeja.

Kertokaa miten pelastuisin.

9

7726

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitäs rötöstelit

      Et sinä siellä vankilassa miltään säästy, etkä pysty itseäsi varjelemaan. Olisit aikanaan miettinyt mitä teet, etkä rötöstellyt!

    • Jape

      ...tosiaankaan kaikkea mitä kirjoitetaan. Raiskaukset ovat hyvin harvinaisia Suomen vankiloissa, (ainakin suljetuissa). Kun menet sinne, huomaat kyllä, että sellaisia tilaisuuksia ei juurikaan päivän aikana tule, että sinut voitaisiin raiskata henkilökunnan sitä huomaamatta. Tosin nykyään yliasutusta on niin paljon, että usein joudutaan samaan selliin asuttamaan useampi vanki, jolloin tietysti raiskaustapaukset ovat mahdollisia. Samaan selliin asuttamisessa kuitenkin katsotaan tarkoin, ketä siihen asutetaan, esim. ikä, rikos, kertalaisuus yms ja näissä selleissä harrastetaan myös miesten välistä seksiä, mutta niissä tapauksissa kyse ei ole yleensä seksiin pakottamisesta. Vankilassa jossa työskentelen, on sen koko historian aikana tullut henkilökunnan tietoon vain 3 raiskaustapausta, joista 2 on tapahtunut matkasellissä. Tietenkään kaikki tapaukset lähellekkään eivät tule henkilökunnan tietoon, onhan kyse hyvin arasta asiasta ja raiskatun kynnys ilmoittaa asiasta on korkea. Kauhujutut voit jättää omaan arvoonsa, jos jotain on joskus ollut, ne ovat vuosikymmenien takaa jolloin vankilat olivat hiukka erilaisia..

    • neiti39

      Hankkiudut eristysselliin /eristykseen, kuten poliisisarjoissa ja elokuvissa :) Tai yrität saada oman sellin muuten. Käytöksen perusteella pääsee eristykseen poliisisarjoissa, katso mallia niistä?

      • neiti39

        Toinen vaihtoehto on elää pakosalla (ulkomailla). Tai valittaa tuomiosta ja saada ehdonalaista, tuomio lykkääntyy, jos valittaa siitä?


      • neiti39

        Onnea yrityksiisi :)


    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      123
      1118
    2. 65
      1023
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      93
      793
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      753
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      43
      692
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      37
      665
    7. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      614
    8. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      582
    9. Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille

      Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka
      Lieksa
      28
      576
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      498
    Aihe