NESTE asemat ostoboikottiin!! Eli viekääpä tahoillanne tätä sanomaa eteenpäin sillä NESTE tekee tällä hetkellä järjetöntä voittoa autoilijoiden ja motoristien kustannuksella! Todellinen bensan litrahinta olisi tällä hetkellä korkeintaan 1.12 jos hinnoittelu olisi samalla pohjalla kuin se oli muutama vuosi sitten!
Neste on ajanut ja painostanut hinnoittelussa muita toimijoita nostamaan hintatasoa ja poistanut ns vapaan kilpailun mikä pitäisi hinnat kohtuullisena! Jokainen osaa laskea sen että jos bensan hinnassa oleva 75% vero poistetaan ja lopusta 25%:sta noin puolet on raakaaineen osuutta ja toinen puoli kuljetusta ,jalostusta ,katetta ym niin raakaöljyn hinnan kaksinkertaistuminen ei olisi saanut nostaa bensan hintaa enempää kuin 12.5 centtiä eli jos ajatellaan tilannetta kun bensalitra maksoi 1€ ja raakaöljy 33 usd/ tynnyri! nyt kuitenkin litra maksaa 1,50€ ja nesteen voitto bensan jalostamisen ansiosta uhkaa tuplaantua jopa edellisestä ennätysvuodesta!
Eli ÄLKÄÄ OSTAKO NESTEELTÄ MITÄÄN !!!
NESTE ASEMAT BOIKOTTIIN
8
3642
Vastaukset
- osta
Nesteen asemilta. Tietysti yksityinen huoltamoyrittäjä kärsii eniten
- nesteelle
Kiitos infostasi, ostan tästä eteenpäin bensani vain Nesteen asemilta.
- vaan
Mene vaan nesteelle ja maksa 20 senttii korkeampaa litrahintaa
- kans..
Olen boikotoinut nestettä jo pitkään...en käsitä,miksi ihmiset käyttää sitä,paikkakunnallani on Nesteen vieressä halvempi automaattiasema,silti Nesteen piha on aina autoja täynnä
- bensamylly
No neste on pärjännyt parhaiten monta vuotta Tekniikan maailman testeissä (ei ehtään karstaa ym)
- tämä
bensamylly kirjoitti:
No neste on pärjännyt parhaiten monta vuotta Tekniikan maailman testeissä (ei ehtään karstaa ym)
sen tuotteet voittaa kuka parhaiten maksaa!
- kannattaa
tämä kirjoitti:
sen tuotteet voittaa kuka parhaiten maksaa!
maksaa
- Ilpo hovi
Sattumalta on päässyt käymään niin hassusti että kaikki suomessa toimivat öljy-yhtiöt ostavat bensansa nesteen jalostamolta.
PS.On kai valtterilla viisumi,että pääsee toteuttamaan boikottiaan itärajan taakse.Sieltä sitä vasta hyvää bensaa saa,mutta varo ettet sielläkin tankkaa vahingossa nesteellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.546269Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652733Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️181854- 1461826
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1351708Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181690Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?281470- 1021457
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411196Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141163