non-stop diaesitys

Kuinka saan powerpointin diaesityksen aloittamaan alusta viimeisen dian jälkeen, ilman että koneeseen tarvii koskea?
33209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Diaesitys -valikko

1. Määritä esitys
- Määräajoin, mikäli käytössä
2. Dian vaihtaminen
- Seuraava dia
- Automaattisesti, kun on kulunut
3. Tallenna esitysmuodossa eli .pps

Äänestä
  • kohdan: toista esitystä kunnes painetaan esc.

    Äänestä

  • varmaan kirjoitti:

    kohdan: toista esitystä kunnes painetaan esc.

    enpäs ollut löytänytkään ko. välilehdestä aiemmin!
    - joo-o oon amature

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnistuuko? kirjoitti:

Kuinka saan powerpointin diaesityksen aloittamaan alusta viimeisen dian jälkeen, ilman että koneeseen tarvii koskea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu