Sony Ericsson K330i

Olen ostamassa ala-asteikäiselle tytölleni uutta puhelinta...hänelle ensimmäistä sellaista, joten olisko tuossa sopiva sekä monipuolinen kapistus?

Paikallisissa liikkeissä tuota ei ole hyllyssä, joten en pää sitä käpistelemään eli sen nähneitä/ostaneita/kokeilleita pyydän nyt rehellisen mielipiteen sanomaan tuosta sekä laaduntunnultaan kädessä, että käytöltään.

Voiko tuolla soittaa tietokoneelta siirrettyjä Mp3 kappaleita ja mahtuuko noita yleensäkään kovinkaan montaa tuonne ilman suurta laadun heikennystä?

Voiko valikkokieleksi vaihtaa Suomen?

Kiitoksia oikein paljon jo etukäteen vastauksista!!
31352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkoititko k300i:tä? Ainakaan SonyEricssonin kotisivuilta ei löydy k330iitä...

Äänestä
  • Tarkoitin siis todellakin tuota K300i:tä, sillä eihän tuollaista K330i ole viellä edes olemassa. :)

    Äänestä

  • Hups kirjoitti:

    Tarkoitin siis todellakin tuota K300i:tä, sillä eihän tuollaista K330i ole viellä edes olemassa. :)

    Niin aattelinkin kun SonyEricsson ei kotisivuillaan tunnusta tehneensä tommosta mallia ;)

    Mulla ei itellä just tota mallia oo vaan k500i (sama puhelin isommalla näytöllä ja erilaisilla näppäimillä) eli en suoraan tuohon malliin voikertoa kokemuksia :) Kuitenkin tää SE on NIIN paljon parempi puhelin ku ykskään mulla ollut Nokian liki vastaavalla ominaisuuksilla (3200, 5100, 7210 jne...)

    Tuolla -> http://koti.mbnet.fi/puhelinv/index.php?eka=k300&toka=k500&kolmas= voit verrata puhelinten ominaisuuksia... Elä tuijota niitä hintoja, ne on ovh jolla se puhelin on joskus laskettu liikkeelle.

    Minulla tulee tuon-> http://img392.imageshack.us/my.php?image=kuva151yl.jpg laatuisia kuvia, uskon että k300i samantasonen kamera... Ei mikään loisto mut parempi kun Nokian vastaava

    MP3sia ei mahdu kuin 3-4 kpl tuohon muistiin, eikä siinä voi lisätä muistia joten melko turha toiminto on... Jos niitä pätkii eli ottaa vaikka kertosäkeen vaan niin sitten mahtuu jo paljon useampia (itellä kymmenkunta 30 peliä ja muutamia sovelluksia ja muutama kymmentä kuvaa...) Näissä siis sama muistikoko.

    Mielestäni SonyErkin käyttöliittymä on aivan omaa luokkaansa kun vertaa Nokian puhelimiin, tosin näppäinjärjestyksessä hiukan opiskeltavaa (varsinkin c- ja paluunäppäinten kanssa, ne kun menee aina sekaisin)

    Enpä nyt osaa sanoa enempää kun en oo just tota mallia käyttänyt... Valitan :) Toivottavasti oli jotain apua!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neuvoja kirjoitti:

Olen ostamassa ala-asteikäiselle tytölleni uutta puhelinta...hänelle ensimmäistä sellaista, joten olisko tuossa sopiva sekä monipuolinen kapistus?

Paikallisissa liikkeissä tuota ei ole hyllyssä, joten en pää sitä käpistelemään eli sen nähneitä/ostaneita/kokeilleita pyydän nyt rehellisen mielipiteen sanomaan tuosta sekä laaduntunnultaan kädessä, että käytöltään.

Voiko tuolla soittaa tietokoneelta siirrettyjä Mp3 kappaleita ja mahtuuko noita yleensäkään kovinkaan montaa tuonne ilman suurta laadun heikennystä?

Voiko valikkokieleksi vaihtaa Suomen?

Kiitoksia oikein paljon jo etukäteen vastauksista!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu