Suomi24 NUOLEE Evilän persettä.

-Kylmä Fakta-

Suomi24 NUOLEE Tommi Evilän persettä. Suomi24:n pomoyhtiö Eniro lahjoitti taannoin Evilälle 5000 euron stipendin. Rahanjakotilaisuuden jälkeen paikalla ollut Suomi24-Toimitus kysyi Evilältä chat-haastattelua. Evilällä oli Eniron lahjoittama 5000 euron shekki kädessään, joten ei siinä tilanteessa voinut kieltäytyäkään.

Kun chat alkoi, alkoi tämä Suomi24-Toimitus ladella ruutuun pelkkää nuolemista. Kriittisiä kommentteja ei tarkistuksen läpi päässyt. Suomi24 tarkoituksellisesti käytti omaa politiikkaansa sananvapaudesta. Ruutuun kelpasi vain imelä selkääntaputtelu ja muu nuoleminen.

Tämä ei riittänyt Suomi24:lle, vaan nyt tämä kuuluisa Toimitus perusti Tommi Evilä -keskustelupalstan, yippee!

Jatkakaa nuoleskeluanne.

3

950

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyttö Vaan

      Ja miten niin Suomi24 "nuolee" evilän persettä?
      te jotkut ootte kyl ihan idioottei!!

    • esztelle

      Taitaa sinua v******a kun ei sinua nuoleskella.

    • tämä

      nyt ole aika kriittinen kommentti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      233
      6831
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      30
      3486
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3278
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      65
      3028
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      98
      2718
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      5
      2613
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      35
      2338
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2104
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      53
      1837
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      86
      1747
    Aihe