Myyn kaneja

myyn puppeleita 5e hintaan
Luovutan pupuja 1- kk päästä ja siitä eteenpäin.
Tällähetkellä pentuja on 5, mutta tulevaisuudessa
tulee lisää.
kun puput on myyty ostan kamunikans
leijonanharjanaaraan ja alamme myymään
puhas rotusia kaneja.
jos oot hankkimas kanin osoitteni on:
[email protected]
sinne voi laittaa kysymyksiä pennuista.
pyrin vastaan kaikille.
6874
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vaikutat todella asiantuntevalta kanien "kasvattajalta". Pitäisiköhän ottaa selvää ensin että mikä se kani edes on ennen kuin niitä alkaa kasvattamaan. Et kerro edes minkä rotuisia kanit ovat tai ovatko vanhemmat edes terveitä, mitä sukupuolta, väriä jne. Toivottavasti kukaan ei myy sinulle ja "kamullesi" yhtään kania. Et edes tiedä kanien luovutusikää!!!

Myynti-ilmoituksissa myös puhelinnumero ja paikkakunta olisi ihan asiallinen.

nimim. hyvin vihainen

Äänestä

se poikastehtailu nyt ihan välittömästi! Viestistäsi huomaa,että olet itsekin vielä ihan "poikanen",etkä tosiaankaan anna mitään järjellistä informaatiota kaneista viestissäsi. Kasvakaa ensin itse,ennenkuin alatte kasvattamaan yhtään mitään, ja sittenkin vain jos asiantuntemusta on tulluit roimasti lisää tämänhetkiseen verrattuna!

Äänestä

Toivon myös, että ette mistään kaneja ikinä saisi tuohon käyttötarkoitukseen
Mutta toiveajattelua. Eihän teidänkaltaisenne " kasvattajat " koskaan katso, millaiselle ihmiselle kanin myy.

Oletteko ollenkaan tietoisia, kuinka paljon tälläkin hetkellä on kodittomia kaneja ja vahinkopentuja, jotka lopulta päätyvät lemmikkikäärmeiden kitaan jne., kun eivät mene kaupaksi?

Tekstistä tosiaan huomaa teidän kokemuspohjanne eläinten parissa, saati kasvattajana!

Onko tämä nykyajan pikkulikkojen "eläin rakkautta"?

Äänestä

Kyllä nyt suututtaa, mene itseesi Jassufani! Jos myyt kaneja 5 e hintaan, luovutat niitä 1 kk:n ikäisinä etkä kerro mitään lisätietoja, niin mitä voit oikein edes kaneista tietää?! Muihin vastanneisiin liittyen sanon tämän myös: kasva aikuiseksi.

Ja älkää kukaan ostako tuollaiselta ihmiseltä kaneja :< Alkaa ihan surettaa kaikkien jo valmiiksi kodittomien kanien puolesta, kun joku tahvo alkaa tuolleen vaan "tehtailemaan" kaneja...

Äänestä

Mieti miksi oikeastaan haluat kaneja teettää? Onko se eläimien parhaaksi? Kestääkö emo? Millaisiin koteihin pennut päätyvät OIKEASTI? Pitäisikö ensin etsiä kodit kodittomille? Miksi teettää rekisteröimättömiä epämääräisistä sukulinjoista? Miksi kani on lisääntymiskykyinen lelu?

Millä maksat yllättävät lääkärikulut jos teidän täytyy oikein keräämällä kerätä rahaa rotukaniin? Nehän ei maksa mitään siihen verrattuna mitä kunnolliseen eläimenhoitoon rahaa menee!

Viralliset kasvattajat ovat sitä varten, että teettävät turvallisesti (puhtaat sukulinjat) ja asiantuntevasti pentuja. Ja niitäkin on aivan liikaa, teidän panostanne ei oikeasti tarvita. Ei pahalla, mutta eläimien parasta ajatellen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jassufani kirjoitti:

myyn puppeleita 5e hintaan
Luovutan pupuja 1- kk päästä ja siitä eteenpäin.
Tällähetkellä pentuja on 5, mutta tulevaisuudessa
tulee lisää.
kun puput on myyty ostan kamunikans
leijonanharjanaaraan ja alamme myymään
puhas rotusia kaneja.
jos oot hankkimas kanin osoitteni on:
[email protected]
sinne voi laittaa kysymyksiä pennuista.
pyrin vastaan kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu