Olen aina ihmetellyt, miten ihmiset saa tehtyä niitä kuvioita vaatteisiin, joita laittavat sivuilleen ladattaviksi. Ei ne tietenkään piirrä niitä. En tajua miten saa tehtyä hienoja vaatteita etu- sekä takapuolelta. Kertokaa, palan halusta tietää.
Kuvioita vaatteisiin.
Adonia
5361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
bodyshopilla ne tekee ja sit vaa liittää siihen paidan tiedostoon niit kuvia/kuvioita
Bodyshop tulee sims2:sen mukana.. :]
Osaan kyllä myös värjätä vaatteita ja muita, mutta en käsitä mistä tyypit saavat vaikka jonkun paidan kuvan sekä etu- että takapuolelta. Eihän paidan etupuoli riitä :P Ainiin, sitten olisi vielä yksi kysymys. Miten saa lisättyä vaatetta? Tarkoitan, että miten tehdään vaikkapa pidemmät hihat tms. Vaatteista lähtee kyllä normaalisti pois juttua, mutta kun laitan lisää, niiden paikalle tulee mustaa. Johtuisiko siitä, ettei paita jatku sinne eikä siis ole sitä "kangasta", mitä laittaisi siihen?
Ihmiset käyttävät jotakin kuvankäsittelyohjelmaa (ei paint) mihin voi ladata brusheja. Brushit ovat "leimoja", mitä voi kuvaan laittaa... Todennäköisesti kaikki hienot on tehty niiden avulla :)
Pitääpä kysyä iskältä noista :P Tonne meidän kuvankäsittelyohjelmaan voi ladata jotain patternseja. Ne on jotain sellasia kuvioita, mut ei niitä mitä etin. :D Hmm..