Piti sitten eilen aueta TF liittymä, iltapäivällä....mutta ei ole vieläkään auennut...tätä ennen: soitin sinne eilen päivällä ja kysyin, että aukeaakokaan se ollenkaan, kun ei ole tullut niitä kahta viestiä joista puhuttiin kirjeessä. Kun lopetin puhelun, niin tuli yksi ja toista ei koskaan.
Sitten klo 17 vaihdoin kortin ja puhelin kyseli suojakoodia, jonka olin unohtanut, ja siinä meni sitten niin paljon aikaa kun sitä piti muistella että aspakin oli mennyt jo kiinni, v*****s oli suuri, kun ei ollutkaan auennut, niin kun olisi pitänyt. eli olen sitten vieläkin ilman puhelinta....mutta onneksi poikani lainasi minulle puhelinta, jotta voin soittaa aspaan.
liittymästä
3
591
Vastaukset
- joko.ko
mutta saunalahti venkoilee vastaan hemmetti sentään, mukamas ruuhkaa asennustöissä, varmaan onkin kun kaikki sieltä pyrkii pois.
- hht
Avattiin kaverin kanssa tossa vuodenvaihteessa tf:n liittymät, vaan eipä lähtenyt ilmoitettuun aikaan toimimaan, ei kummallakaan!
No soitto aspaan ja kytkivät sen "käsikäyttöisesti" päälle. Sen jälkeen ei ole ollut ongelmia!
Täällä palstalla valitetaan jatkuvasti kuinka vaikea aspaan on päästä, no jonotin kyllä itsekkin n. 15min..... Mutta täytyykö sinne aspaan jatkuvasti soitella?? - ne.
siellä aspassa sua varmaan osaa auttaa, suojakoodi on malli/merkkikohtainen ja jos oot menny vaihtaan sen oletuksesta joksikin muuksi "omaksi koodiksi" niin saatpa sytellä itseäs sen unohtamisesta.
jos et ole sitä räpeltäny ja se on edelleen oletuksella, saat sen tietää esim. ihan mistä vaan puhelinkaupasta jne. tai tsekkaat netistä.
mikä merkki? mikä malli?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37912540Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2675496Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2223999Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2482910Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192040Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191874Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina166934Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273915No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59773