Hyvää yötä Maija ja lapset!

Olisi kiva nähdä naamanne kun tuomio tulee!

!!!!SYYTÖN!!!

Pohtikaa rauhassa ei se tee Nilsistä syyllistä!
7527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

syytön.Saako syytöntä syyttää ilman että joutuu vastuuseen?Täällä kun ois tuota materiaalia sille syyllisiksi tuominneiden saralta!

Äänestä
  • .. raskaista aihetodisteista, NG saattaa vapautua JURIDISESTI syyttömänä, mutta se ei tarkoita, että hän olisi tosiasiallisesti syytön. Todisteet vain ovat juridisesti riittämättömät siinä tilanteessa. Norjassa on toinen käytäntö kuin meillä, siellä lyödään paperiin maininnan syytön yhteyteen vielä lisämaininta, joka korostaa sitä, että todisteet vain olivat riittämättömät. Nimittäin se, että on todisteita, kertoo aina jotain. Se on eri asia ovatko ne TEKNISESTI riittäviä.

    Äänestä

  • ... oikeuden alussa syytön ja kaikkia voidaan tosiaan syyttää, jos aihetta on. Ja jos on aihetodisteita, se on riittävä peruste epäilylle ja syytteen nostamiselle - ei sellaisesta olisi mitään järkeä mihinkään ihmeen vastuuseen vetää. Tää on ihan tavallista oikeuskäytäntöä kaikki - julkisuutta lukuunottamatta.

    Äänestä

  • Huolimatta näin kirjoitti:

    .. raskaista aihetodisteista, NG saattaa vapautua JURIDISESTI syyttömänä, mutta se ei tarkoita, että hän olisi tosiasiallisesti syytön. Todisteet vain ovat juridisesti riittämättömät siinä tilanteessa. Norjassa on toinen käytäntö kuin meillä, siellä lyödään paperiin maininnan syytön yhteyteen vielä lisämaininta, joka korostaa sitä, että todisteet vain olivat riittämättömät. Nimittäin se, että on todisteita, kertoo aina jotain. Se on eri asia ovatko ne TEKNISESTI riittäviä.

    No voihan laittaa maininnan paperiin, että oli epäily, että olisi todisteita ;) HÖH ja muka raskauttavia . JA HAH!

    Äänestä

En ole Maija enkä lapsi saatikka sitten Maija ja lapset.Mutta mutta, asia on minulle LÄHES päivänselvää että äijä tappoi kaverinsa.Huomioi LÄHES päivänselvää, eikä täysin varma, niinkuin sinulle että äijä on syytön(todennäköisesti sitten olet ollut paikalla).Vaikka olen LÄHES varma että Nisse on triplamurhaaja niin naamani ei venähdä suuntaan eikä toiseen kun tuomio tulee, minkä uskon minäkin olevan vapauttava.Jos tuomiota ei tule se ei tarkoita että olisi syytön,murhamiehiä juoksee vapaana ympäri maita ja mantuja.Ja nukun kyllä yönikin hyvin vaikka nisse tallustelee vapaana!

Äänestä
  • Hyvä nimetön idiootti, et tiedä kannastani tuon taivaallista, joten en viitsi enempää edes kommentoida. Tietysti voin vielä sanoa, että tuomiolauselmassa tulee lukemaan SYYTÖN!
    Koko juttu pitäisi haudata, jos poliisi ei pysty näyttöä löytämään. LÄHES sana ei riitä koskaan elinkautiseen, sillä se tarkoittaa, että muitakin mahdollisuuksia on olemassa!

    Siis juttu on litistynyt pannukakku!

    Äänestä

  • -MEG- kirjoitti:

    Hyvä nimetön idiootti, et tiedä kannastani tuon taivaallista, joten en viitsi enempää edes kommentoida. Tietysti voin vielä sanoa, että tuomiolauselmassa tulee lukemaan SYYTÖN!
    Koko juttu pitäisi haudata, jos poliisi ei pysty näyttöä löytämään. LÄHES sana ei riitä koskaan elinkautiseen, sillä se tarkoittaa, että muitakin mahdollisuuksia on olemassa!

    Siis juttu on litistynyt pannukakku!

    Syytön tai syyllinen. Jokaisella meillä on sananvapaus ja mielipiteensä. Ei silti tarvitse vetää herneitä nenäänsä, jos joku on kanssasi eri mieltä. Idiootiksi kutsuminen on aika ikävää ja vailla mitään totuuspohjaa. Onko "Maija" idiootti, jos hän on kanssasi eri mieltä? Tälläisia keskustelupalstoja ei tarvittaisi, jos me kaikki oltaisiin samaa mieltä ja elämäkin olisi todella tylsää, jos oltaisiin yhtä massaa kaikki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-MEG- kirjoitti:

Olisi kiva nähdä naamanne kun tuomio tulee!

!!!!SYYTÖN!!!

Pohtikaa rauhassa ei se tee Nilsistä syyllistä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu