jotkut haukkuvat Heliskoskea että Jyrällä ois taktiikan kans ongelmia.. ei taktiikassa välttämättä ole mitään ongelmia vaan pikemminki Jyrän päässä. OLI nimittäin täysin käsittämätöntä ottaa Andorra-ottelussa sekä Forssell että Eremenko, molemmat vaihtoon.. Suomen parhaat pelaajat ja maalintekijät. Ei mitään järkeä, jätkät ois varmasti tehneet sen maalin viimisen vartin aikana, just alkoivat lämpeneen ja vaikka muka puhutaan että olivat keskenkuntosia niin ei pidä paikkaansa, huippukunnossa molemmat. Eikä siellä kentällä saanu KUKAAN muukaan mitään aikaseks.
Ja media muka änkyttää että Forssell pitäs pudottaa maajoukkueesta... voi elämän kevät !! Suomen paras pelaaja ! hyvin menee, suomifutis ja suomifutismedia ja suomifanit
ajatelkaa omilla aivoilla älkääkä menkö päävalmentajan ja median vanavedessä ku päättömät kanat. Heliskoski teki tyhmimmästä tyhmimmän virheen ottaessaan kaks Suomen parasta pelaajaa pois kentältä, just sillon ku ois pitäny syntyä maaleja.
itse tulin siihen tulokseen, että Heliskoski on lahjottu jotenki joltaki taholta, ei tossa muuten ollut mitään järkeä.
herätys suomalaiset.
Heliskoski lahjottu..!?
3
405
Vastaukset
- herra Ye
Kas kun älynnyt kirjoittaa heti Andorra -pelin jälkeen vaan vasta kun Miklu ja Ere onnistuivat Makedonia -matsissa.
Teit kyllä pellen itsestäsi.- Pasi
Kirjotin aiheesta Ilta-sanomien keskustelupalstalle, mutta kirjoitusta ei julkaistu.
Lisäksi tarkoitus oli kirjoittaa myös soccernetiin, mutta en ole vielä saanut tunnusta.
Tulin tänne vasta lopuksi. - Jalkapallo ammattilainen.
Olen samaa mieltä PASIN kanssa. Media ei tiedä mitään Jalkapallosta niinkuin ei suurin osa suomalaisistakaan!. Forssel, Eremenko, Hyypiä ja Litmanen ovat maajoukkueemme parhaimpia. Esim Litti ei ehkä ole samassa kunnossa kuin 94-97. Hän oli tuolloin yksi maailman parhaista. Nyky taidoilla mahtuu ihan ylivoimaisesti maajoukkueeseen kun seuraa pelaaja listaa. Forssel ja Eremenko tulevat 2 vuoden sisällä leviämään maailman tietoisuuteen!
Amatöörit katsokaa te vain salkkareita ja eläkää media elämää ja jättäkää jalkapallon kritisointi siitä jotain tietäville.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2699942IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3187136Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?841858Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1081529Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61471- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751139Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin47946Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24800MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752