Jaaha, toimii hyvin tämä suomi24:n sähköpostin roskapostinsuodatus :P
Osa oikeista maileista ei ilmesty ollenkaan (erään verkkokaupan, esim. tilausvahvistus), ei löydy edes Roskapostikansiosta.
Roskapostit sitten taas pätkähtelee suoraan Saapuneiseen.
Ette vaan osaa!
Osa oikeista maileista ei ilmesty ollenkaan (erään verkkokaupan, esim. tilausvahvistus), ei löydy edes Roskapostikansiosta.
Roskapostit sitten taas pätkähtelee suoraan Saapuneiseen.
Ette vaan osaa!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Saman jutun olen huomannut itse. Siis eikö sitä vi**n suodatinta saa säädettyä reilusti tiukemmalle!! Itsellä oli taas 20 uutta viestiä inboxissa, niistä viisi oli asiaa, loput roskapostia.
Silloin ennen päivitystä roskapostit sentään osittain menivät roskapostikansioon, nyt ne tulevat kaikki inboxiin.
Ottaisivat sen koko suodatuksen pois käytöstä niin ei jäisi mitään sattuman varaan. Eipä tarvitsisi huolehtia siitä, että joku hyötyviesti saattaa jäädä suodattimeen.
Ja toisekseen, miksi viestien tulo kestää niin kauan. Kun postin lähettää, niin suomi24:ään viesti tulee noin parin tunnin kuluttua, kun samasta paikasta lähetettynä gmailiin, se on perillä samantien.
Olen tästä muistaakseni kaksi kertaa lähettänyt palautetta ylläpidolle ja molemmilla kerroilla vastaukseksi tullut jotain ympäripyöreää selostusta. Vaikuuttaa siltä, ettei ylläpito itsekään tiedä asioista mitään.