Laakeri

Onko kellään kokemusta etupyörän laakrin vaihdosta E Carinaan? Onko niin tiukassa että pitää ottaa koko paketti pöydälle ja prässätä laakeri irti?
Oli muuten kallis laakeri:(
102881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei kokemuksia muuta kuin huoltomiehen kommentti joskus kun epäilin että voisiko eräässä vanhassa Corollassa tietty kitinä kuulua laakerista: "Toyotassa laakerivika? En usko, ovat todella harvinaisia." :)

Eli lienee lohdutus että niitä ei mene ripakopallista kuten monissa merkeissä valitettavasti menee.

Äänestä

Kaarinaan pitää vaihtaa laakeri?

Äänestä

CarinaII ei loppunu laakerit ennen paalauskonetta (vakuutusyhtiön lunastus 410tkm kohdalla)

Onks sul joku "oikeen roheesti" ajettu yksilö?

Äänestä
  • On kertymää mittarissa.oliskohan joku maanantai päivän yksilö=)

    Äänestä

  • Jappe kirjoitti:

    On kertymää mittarissa.oliskohan joku maanantai päivän yksilö=)

    Juu, itsellä meni kanssa vasemman etupyörän laakeri 220tkm:ssä. Hassua sinänsä että isukin 400tkm ajetussa carinassa ei mitään laakeriongelmia :)

    Äänestä

  • Jappe kirjoitti:

    On kertymää mittarissa.oliskohan joku maanantai päivän yksilö=)

    Tuskin täältä saat apua, niin harvinainen vika.

    Toi "rasvainen" hinta myös vahvistaa tätä harvinaisuusteoriaa....

    Äänestä

  • old_profile_18714 kirjoitti:

    Tuskin täältä saat apua, niin harvinainen vika.

    Toi "rasvainen" hinta myös vahvistaa tätä harvinaisuusteoriaa....

    Olisiko niin että Toyotassa pääsee likaa ja roiskevettä laakereihin ajan mittaan!

    Äänestä

kun napa irti, ja prässäten, on sen verta tiukassa.

Äänestä
  • ...tuo hinta kyllä. Pitäisi ilmeisesti kanssa vaihdattaa vasen etupyörän laakeri omaan E- Carinaan. Katsastusmies sanoi että kyllä tuon saa vielä kiristettyä mutta merkkihuollosta sanoivat että ei voi kiristää, pitää vaihtaa ja 220€ tulee maksamaan prkl. :(

    Näyttää menevän kaikilta juuri vasen etulaakeri, jouituukohan se kovemmalle rasitukselle kuin muut?

    Äänestä

tarua ihmeelisempää. Pyöränlaakerit ovat merkistä riippumatta kulutustavaraa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jappe kirjoitti:

Onko kellään kokemusta etupyörän laakrin vaihdosta E Carinaan? Onko niin tiukassa että pitää ottaa koko paketti pöydälle ja prässätä laakeri irti?
Oli muuten kallis laakeri:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu