Olen miettinyt vauvalle nimeä, ja viime yönä keksin, että II nimi on Justiina, mutta mikä I nimeksi? Ei mikään ihan tavallinen mielellään. Olen yrittänyt keksiä jotain modernia, joka kuitenkin sopisi vanhanaikaisen Justiinan kanssa. Sukunimi on aika lyhyt. Mitä tykkäätte Justiinasta? Kertokaa myös muita, ei tuo ole vielä lukkoon lyöty:) Kiitos ehdotuksista!
Mikä etunimeksi
11
1210
Vastaukset
- villimiina
Justiina on hyvä nimi, sopii erinomaisesti toiseksi nimeksi. Myös Josefiina olisi kiva toisena nimenä.
Ehdotuksia:
Jenny Josefiina
Jarna Justiina
Jonna Justiina
Selja Justiina
Telma Justiina
Inka Justiina
Mirella Justiina
Hely Josefiina
Sara Josefiina
Mitä pidät nimestä Josefiina? Entä oliko ehdotuksissa yhtään kiinnostavaa nimeä?- alkup
Josefiina on myös kaunis, mutta tuo Inka Justiina oli mielestäni paras:) Kiitos ehdotuksistasi! 3 -tavuiset ovat myös hyviä, kun sukunimi on aika lyhyt. Lisää vain..:)
- hellevi
Helmi Justiina tai Siiri Justiina
- tähti
Maria Justiina
Lilja Justiina
Olivia Justiina
Alina Justiina
Heidi Justiina
Emilia Justiina- molla
Amanda Justiina,Vanessa Justiina,Aurora Justiina,Emmi Justiina?Justiinaa parempi nimi 0lisi vaikkapa Jasmiina,Josefiina,Serafiina,Aleksiina..
- mitäs pidät?
on musta tosi kiva ja kaunis toinen nimi:)Ekaksi nimeksi vois olla:
Netta
Neea
Milla
Sofia(tartteis varmaan kyllä toiseksi nimeksi jonkun muun ja sit kolmanneksi nimeksi ton Justiinan!)
Maria(-"-)
Janni
Roosa
Moona
Aada
Iida
Aino
Helmi - heimomies112
Oona Justiina
Oodi Justiina
Lotta Justiina
Taru Justiina
Vaula Justiina
Isla Justiina
Vilna Justiina
Vilma Justiina
Viivi Justiina
Klaara Justiina
Ilona Justiina
Ansa Justiina
Asta Justiina
Impi Justiina
Indra Justiina
Ruut Justiina
Iiris Justiina
Elle Justiina
Elli Justiina
Myy Justiina
Miili Justiina
Miira Justiina - aada
Jade Justiina?
Tai ehkä jokin näistä:
Janni, Eevi, Elsa, Emmi, Henni, Helka, Hilma, Hilda, Iida, Kaisa, Liisa, Lyydia, Milla, Nella, Pihla, Ronja, Reetta, Sara, Saara, Siiri, Sonja, Selma, Teija, Vilma, Venla ???
Justiinan tilalle voisi sopia myös Jasmiina, Helmiina, Adalmiina, Adeliina, Eveliina, Antonia, Antonina, Jadeliina, Julianna, Juulia, Janessa, Elmeriina, Elviira, Aurora, Eerika.
Kolahtiko jotkut nimet!? =) - sarkku
Maisa Justiina (Miisa Justiina)
Sohvi Justiina
Vilma Justiina..passaa parhaiten vanhanaikaisen nimen kanssa, jotka taas nykyisin muodissa. - syytön olento
Jos et ole innostunut lapsestasi, niin se ei ole lapsen vika. Olet kohtuuton, jos todella meinaat kostaa hänelle antamalla sellaisen nimen, josta hän joutuu ikänsä kärsimään.
Onkohan nykyajan vaikeissa teini-ikäisissä vikana juuri se, että omat vanhemmatkin ovat tehneet heistä pilkkaa ja ristineet heidät taakaksi muuttuvilla nimillä.
Anna lapsesi adoptioitavaksi, jos et tuota enempää häntä arvosta. - Anonyymi
AADA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513545Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1082337Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5922266Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192016- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431638KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar731635Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1361502- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921401