Nössöt

Suomalaiset

Montako minuuttia menis kun venäjä valloittas suomen sodan sytyttyä,veikkaan että 10.Peruste;muutama tuhat hutua ja tutsia pitää valtaväestöä pilkkanaan.Ei olis tätä tapahtunut 50-70 luvulla.Suomalaisista on tullut paskahousuja.

6

2472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valitettavasti

      Oikeassa... ottaa pattiin savannien rosvot

    • Mötskä

      Musta pahoinpitele = Pahoinpitely
      Suomalainen pahoinpitelee = pahoinpitely rasistinen rikos. Suomalainen saa aina rasistilisää rangaistukseen, kun on "tekemisissä"
      etnisten vähemmistöjen kanssa "ikävisssä" merkeissä.

      • Bad Foot

        Valta Suomessa on hyysäreillä, jotka ovat rasismipelossa laatineet rikoslakiin mm. rangaistusta enentäviä perusteita. Tosi on se, että jos suomalainen lyö mustaa saa hän 33 % suuremman rangaistuksen, kuin jos musta lyö suomalaista edellyttäen, että molemmat olivat yhtä rasistisia toisiaan kohtaan. Eli voiko tällainen olla mahdollista, että musta nauttii parempia oikeuksia kuin alkuperäiskansa, joka kuitenkin ne lait on laatinut.


    • huomioon että

      mikäli Venäjä hyökkäisi Suomeen, tulisi muut maat EU:hun liittymisen myötä auttamaan Suomea. Tuskinpa Venäjä haluaa ottaa sitä riskiä.

      • jotta kiire on

        hyökätä, elleivät halua saada itselleen riesaksi banaani tasavaltaa johon ollaan kovaa vauhtia menossa. Ei Eu tule apuun..Afrikka kyllä tulee


    • katja

      hyvä että kerrankin joku näkee totuuden,mielummin puollustaa viatonta kuin omaa veljeään!!!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      48
      4273
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4072
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3168
    4. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      18
      3122
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3024
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      75
      2789
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      98
      2483
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      127
      2177
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      47
      2062
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1790
    Aihe