Nössöt

Suomalaiset

Montako minuuttia menis kun venäjä valloittas suomen sodan sytyttyä,veikkaan että 10.Peruste;muutama tuhat hutua ja tutsia pitää valtaväestöä pilkkanaan.Ei olis tätä tapahtunut 50-70 luvulla.Suomalaisista on tullut paskahousuja.

6

2500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valitettavasti

      Oikeassa... ottaa pattiin savannien rosvot

    • Mötskä

      Musta pahoinpitele = Pahoinpitely
      Suomalainen pahoinpitelee = pahoinpitely rasistinen rikos. Suomalainen saa aina rasistilisää rangaistukseen, kun on "tekemisissä"
      etnisten vähemmistöjen kanssa "ikävisssä" merkeissä.

      • Bad Foot

        Valta Suomessa on hyysäreillä, jotka ovat rasismipelossa laatineet rikoslakiin mm. rangaistusta enentäviä perusteita. Tosi on se, että jos suomalainen lyö mustaa saa hän 33 % suuremman rangaistuksen, kuin jos musta lyö suomalaista edellyttäen, että molemmat olivat yhtä rasistisia toisiaan kohtaan. Eli voiko tällainen olla mahdollista, että musta nauttii parempia oikeuksia kuin alkuperäiskansa, joka kuitenkin ne lait on laatinut.


    • huomioon että

      mikäli Venäjä hyökkäisi Suomeen, tulisi muut maat EU:hun liittymisen myötä auttamaan Suomea. Tuskinpa Venäjä haluaa ottaa sitä riskiä.

      • jotta kiire on

        hyökätä, elleivät halua saada itselleen riesaksi banaani tasavaltaa johon ollaan kovaa vauhtia menossa. Ei Eu tule apuun..Afrikka kyllä tulee


    • katja

      hyvä että kerrankin joku näkee totuuden,mielummin puollustaa viatonta kuin omaa veljeään!!!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      871
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      703
    4. 51
      595
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      13
      501
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe