syytön

suvi_21

Mielestäni koko oikeuden käynti on saanut aivan farssimaiset piirteet. Uusia todistajia ilme3styy tyhjästä ja Nils Gustafsonin arvo ihmisenä laskee. Kysymys kuuluukin, yritetäänkö Gustafsonista tehdä nyt väkisin syyllistä kun ketään muutakaan ei voida tuomita?? Koko touhu vaikuttaa jo vanhan miehen kiusaamiselta, eikä oikeuden toteuttamiselta. Jorma Palo syyttää itseään koko tapahtuneesta. Poliisi sai lisää pontta tutkia murhia kun Palon kirja julkaistiin. Mitä yllätystodistajiin tulee, niin uskooko kukaan heitä, on tosin ihme ettei "todistajia ja tunnustuksia" ole tullut enempää. Jos eläisimme jenkeissä olisi heitäkin ilmestynyt sankka joukko.

17

1180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalterit

      eihän polliisi voe olla viärässä siltähä männöö maene.nissestä tehhää syilline vaekka väkise.jos oesin murhooja ja näen pitkkää oesin syylisyyttän kantanna nii varrmmaa nuppi männy sekasi perskeles ja vallan pahast sekasi. nisse o syitön.

    • pro

      Todisteiden ja Gustafssonin käytöksen perusteella selvä syyllinen. Ei siinä mitään "kohu" todistajia tarvita.

      • coldrex

        kyllä nisse on syyllinen ja ellei ole niin niissestä tehdään vaikka rahalla syyllinen ihan sama on siihen jo niin paljo rahaa päntätty! mitä yhdestä svenskistä niitä riittää


      • palle
        coldrex kirjoitti:

        kyllä nisse on syyllinen ja ellei ole niin niissestä tehdään vaikka rahalla syyllinen ihan sama on siihen jo niin paljo rahaa päntätty! mitä yhdestä svenskistä niitä riittää

        oikeudenkäynti ei ole mikään huutoäänestys vaan oikeus tapahtuu, ja mielipidettäni en aio edes kertoa tästä. Lopettakaa se TURHA kirjoittelu!


      • Captain America
        palle kirjoitti:

        oikeudenkäynti ei ole mikään huutoäänestys vaan oikeus tapahtuu, ja mielipidettäni en aio edes kertoa tästä. Lopettakaa se TURHA kirjoittelu!

        Palle, Palle, Palle, Palle....!!!!


      • Make

        Perustele, miksi Nils on syyllinen?


      • uusin
        Make kirjoitti:

        Perustele, miksi Nils on syyllinen?

        Ilta-sanomat. Siinä on koottu todistus aineisto puolesta ja vastaan. Kokonaisuus ratkaisi, lähinnä ruumiiden siirtely, tietyn uhrin silpominen, NG:n kengät jne. En tässä jaksa asiaa kummemmin puida. (IS aineisto ei ole ns. "7 päivää" tyyppinen, vaan ihan asiallisen oloinen."


    • QueenOfTheDawn

      Hän on ollu tuomittu oikeuden edessä kaikki nämä vuodet. Vanhat todisteet on unohdettu ja juttu on uusista selvitetty. Eihän paikalta enää mitään löydy. Hänet on leimattu syylliseksi koska poliisit eivät vain voi myöntää että tätä asiaa ei saada selville.

      Kolmannen osapuolen läsnä olosta on selviä todisteita ollu jo pitkän aikaa. Kuten Kyllikki Saaren murha tämä pitäisi jättää jo selvittämättä. Nils on kyllästynyt ainaisiin kuulusteluihin ja sen vuoksi käytös on mitä on. Ihme että hän on näin kauan pysynyt järjissään ja jaksaa kerrata aina samat asiat.

      Uusilla tunnustuksilla ei ole mitään arvoa mielestäni nämä todistajat pitäisi pistää kuulusteluihin ja selvittää miksi ihmeessä he ovat nyt vasta avanneet suunsa jos he kerran haluavat että Nils tuomitaan kai he olisivat halunneet sitä vuosia sitten jo!?

    • Jos siellä joku muu olis puukkoineen heilunut niin olisi Nils Hogersson eikun Gustafssonkin ollut reikiä täynnä ja ruumihia neljä kolmen sijaan.
      Nyt ei reiän reikää koko ukossa!
      Notta sellasta.Aaatteleppa ihe!

      • Oikeassa

        Näin se on!!


    • jonna

      kyllähän niitä rikosjuttuja olisi pilvin pimein selvitettävänä, kuka VIITSII alkaa syyttämään ketään turhanpäiten! Todella naurettava väite. Että ihmsiet ovat LAPSELLISIA. Nils on niin syyllinen kuin syyllinen voi olla. Pitääkö se vääntää rautalangasta?

      • Skidmark

        Nyt kuitenkin täytyy muistaa että me elämme OIKEUSVALTIOSSA jossa henkilö pitää TODISTAA syylliseksi. Ei niitä tuomioita fiilispohjalta jaella. Gustavssonin tapauksessa 100% näyttöä ei ole.

        Lapsellista on väittää noin varmasti hänen olevan syyllinen... Tai voit toki vääntää asian rautalangastakin, jos osaat?


      • rimpi

        Näyttää siltä että naiset on kovia tuomitsemaan.Mites sitte suu laitetaan jos tuomittavana olisikin esim tarja halonen.Taitais olla toinen ääni kellossa.Naurettavaa väittää syylliseksi noilla todisteilla jollei itse ollut paikalla näkemässä.


      • QueenOfTheDawn
        rimpi kirjoitti:

        Näyttää siltä että naiset on kovia tuomitsemaan.Mites sitte suu laitetaan jos tuomittavana olisikin esim tarja halonen.Taitais olla toinen ääni kellossa.Naurettavaa väittää syylliseksi noilla todisteilla jollei itse ollut paikalla näkemässä.

        kaikkia todisteitahan ei edes oteta oikeudessa huomioon; kuten kaikki esineet jotka todistavat viidennen henkilön läsnäolon.


    • Make

      Olen samaa mieltä. Nils todetaan kyllä ennemmin tai myöhemmin syyttömäksi. On mielestäni todella ärsyttävää, että 40vuoden takaisen jutun uhria kiusataan tuolla tavalla! Nils on syytön, ja jokainen joka on samaa mieltä, ottakoon kantaa osoitteessa http://www.makensivut.se8.org/kysely.htm

    • mene nyt

      siitä viettämään vaikka myöhästynyttä suvea
      noine höpöjuttuinesi. Ota Reginat rannalle.

      • itse vain

        törppö, Suvin jutuissa järkeä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      44
      3888
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1879
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1326
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1202
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      980
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      190
      975
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      228
      954
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      927
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      800
    10. Jälkiviisauttako

      Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?
      Ikävä
      79
      799
    Aihe