syytön

suvi_21

Mielestäni koko oikeuden käynti on saanut aivan farssimaiset piirteet. Uusia todistajia ilme3styy tyhjästä ja Nils Gustafsonin arvo ihmisenä laskee. Kysymys kuuluukin, yritetäänkö Gustafsonista tehdä nyt väkisin syyllistä kun ketään muutakaan ei voida tuomita?? Koko touhu vaikuttaa jo vanhan miehen kiusaamiselta, eikä oikeuden toteuttamiselta. Jorma Palo syyttää itseään koko tapahtuneesta. Poliisi sai lisää pontta tutkia murhia kun Palon kirja julkaistiin. Mitä yllätystodistajiin tulee, niin uskooko kukaan heitä, on tosin ihme ettei "todistajia ja tunnustuksia" ole tullut enempää. Jos eläisimme jenkeissä olisi heitäkin ilmestynyt sankka joukko.

17

1190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalterit

      eihän polliisi voe olla viärässä siltähä männöö maene.nissestä tehhää syilline vaekka väkise.jos oesin murhooja ja näen pitkkää oesin syylisyyttän kantanna nii varrmmaa nuppi männy sekasi perskeles ja vallan pahast sekasi. nisse o syitön.

    • pro

      Todisteiden ja Gustafssonin käytöksen perusteella selvä syyllinen. Ei siinä mitään "kohu" todistajia tarvita.

      • coldrex

        kyllä nisse on syyllinen ja ellei ole niin niissestä tehdään vaikka rahalla syyllinen ihan sama on siihen jo niin paljo rahaa päntätty! mitä yhdestä svenskistä niitä riittää


      • palle
        coldrex kirjoitti:

        kyllä nisse on syyllinen ja ellei ole niin niissestä tehdään vaikka rahalla syyllinen ihan sama on siihen jo niin paljo rahaa päntätty! mitä yhdestä svenskistä niitä riittää

        oikeudenkäynti ei ole mikään huutoäänestys vaan oikeus tapahtuu, ja mielipidettäni en aio edes kertoa tästä. Lopettakaa se TURHA kirjoittelu!


      • Captain America
        palle kirjoitti:

        oikeudenkäynti ei ole mikään huutoäänestys vaan oikeus tapahtuu, ja mielipidettäni en aio edes kertoa tästä. Lopettakaa se TURHA kirjoittelu!

        Palle, Palle, Palle, Palle....!!!!


      • Make

        Perustele, miksi Nils on syyllinen?


      • uusin
        Make kirjoitti:

        Perustele, miksi Nils on syyllinen?

        Ilta-sanomat. Siinä on koottu todistus aineisto puolesta ja vastaan. Kokonaisuus ratkaisi, lähinnä ruumiiden siirtely, tietyn uhrin silpominen, NG:n kengät jne. En tässä jaksa asiaa kummemmin puida. (IS aineisto ei ole ns. "7 päivää" tyyppinen, vaan ihan asiallisen oloinen."


    • QueenOfTheDawn

      Hän on ollu tuomittu oikeuden edessä kaikki nämä vuodet. Vanhat todisteet on unohdettu ja juttu on uusista selvitetty. Eihän paikalta enää mitään löydy. Hänet on leimattu syylliseksi koska poliisit eivät vain voi myöntää että tätä asiaa ei saada selville.

      Kolmannen osapuolen läsnä olosta on selviä todisteita ollu jo pitkän aikaa. Kuten Kyllikki Saaren murha tämä pitäisi jättää jo selvittämättä. Nils on kyllästynyt ainaisiin kuulusteluihin ja sen vuoksi käytös on mitä on. Ihme että hän on näin kauan pysynyt järjissään ja jaksaa kerrata aina samat asiat.

      Uusilla tunnustuksilla ei ole mitään arvoa mielestäni nämä todistajat pitäisi pistää kuulusteluihin ja selvittää miksi ihmeessä he ovat nyt vasta avanneet suunsa jos he kerran haluavat että Nils tuomitaan kai he olisivat halunneet sitä vuosia sitten jo!?

    • Jos siellä joku muu olis puukkoineen heilunut niin olisi Nils Hogersson eikun Gustafssonkin ollut reikiä täynnä ja ruumihia neljä kolmen sijaan.
      Nyt ei reiän reikää koko ukossa!
      Notta sellasta.Aaatteleppa ihe!

      • Oikeassa

        Näin se on!!


    • jonna

      kyllähän niitä rikosjuttuja olisi pilvin pimein selvitettävänä, kuka VIITSII alkaa syyttämään ketään turhanpäiten! Todella naurettava väite. Että ihmsiet ovat LAPSELLISIA. Nils on niin syyllinen kuin syyllinen voi olla. Pitääkö se vääntää rautalangasta?

      • Skidmark

        Nyt kuitenkin täytyy muistaa että me elämme OIKEUSVALTIOSSA jossa henkilö pitää TODISTAA syylliseksi. Ei niitä tuomioita fiilispohjalta jaella. Gustavssonin tapauksessa 100% näyttöä ei ole.

        Lapsellista on väittää noin varmasti hänen olevan syyllinen... Tai voit toki vääntää asian rautalangastakin, jos osaat?


      • rimpi

        Näyttää siltä että naiset on kovia tuomitsemaan.Mites sitte suu laitetaan jos tuomittavana olisikin esim tarja halonen.Taitais olla toinen ääni kellossa.Naurettavaa väittää syylliseksi noilla todisteilla jollei itse ollut paikalla näkemässä.


      • QueenOfTheDawn
        rimpi kirjoitti:

        Näyttää siltä että naiset on kovia tuomitsemaan.Mites sitte suu laitetaan jos tuomittavana olisikin esim tarja halonen.Taitais olla toinen ääni kellossa.Naurettavaa väittää syylliseksi noilla todisteilla jollei itse ollut paikalla näkemässä.

        kaikkia todisteitahan ei edes oteta oikeudessa huomioon; kuten kaikki esineet jotka todistavat viidennen henkilön läsnäolon.


    • Make

      Olen samaa mieltä. Nils todetaan kyllä ennemmin tai myöhemmin syyttömäksi. On mielestäni todella ärsyttävää, että 40vuoden takaisen jutun uhria kiusataan tuolla tavalla! Nils on syytön, ja jokainen joka on samaa mieltä, ottakoon kantaa osoitteessa http://www.makensivut.se8.org/kysely.htm

    • mene nyt

      siitä viettämään vaikka myöhästynyttä suvea
      noine höpöjuttuinesi. Ota Reginat rannalle.

      • itse vain

        törppö, Suvin jutuissa järkeä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      278
      10229
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      238
      5942
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5404
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      93
      5025
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3305
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      6
      2686
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2582
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2414
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2244
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2187
    Aihe