Apua Tarwitaan :D

Ellenix

Paikallinen yritys etsi toimistoapua. He laittoivat kyltin ikkunaan ilmoittaen seuraavasti: "APUA TARVITAAN. Täytyy osata konekirjoitusta, olla hyvä hyvä tietokoneiden kanssa ja olla kielitaitoinen. Olemme edistyksellinen työnantaja."


Hetkeä myöhemmin koira lönkytteli ikkunan ohi, huomasi kyltin ja meni sisään.

Se katsoi vastaanottovirkailijaan ja heilutti häntäänsä, sitten käveli kyltin luo, katsoi sitä ja uikutti. Tajuttuaan ajatuksen vastaanottovirkailija haki toimistopäällikön.

Toimistopäällikkö katsoi koiraan ja oli hämmästynyt sanomaan mitään.

Kuitenkin koira katsoi päättäväisesti, joten hän ohjasi koiran toimistoon. Sisällä koira hyppäsi nojatuoliin ja tuijotti toimistopäällikköön. Toimistopäällikkö sanoi: "Me emme voi palkata sinua. Kyltissä sanotaan, että sinun täytyy osata kirjoittaa koneella."

Koira hyppäsi alas, meni kirjoituskoneen luokse ja jatkoi kirjoittaen täydellisen kirjeen.

Koira otti paperin ja lönkytteli toimistopäällikön luokse ja antoi sen hänelle, sitten hyppäsi takaisin nojatuoliin.

Toimistopäällikkö oli pökerryksissä, mutta sitten hän sanoi koiralle: "Kyltissä sanotaan, että sinun täytyy olla hyvä tietokoneiden kanssa."

Koira hyppäsi alas ja meni tietokoneen luokse. Koira tuotti esimerkin vuoksi asiantuntemuksellaan useita ohjelmia ja tuotti näytteen laskentataulukosta ja tietokannasta ja esitti ne toimistopäällikölle.

Tällä kertaa toimistopäällikkö oli totaalisen sanaton.

Hän katsoi koiraa ja sanoi: "Ymmärrän, että olet erittäin älykäs koira ja omaat monia mielenkiintoisia kykyjä. Kuitenkaan, en *silti* voi antaa sinulle työtä."

Koira hyppäsi alas ja haki kyltin ja laittoi käpälänsä lauseen kohtaan, jossa kerrottiin Edistyksellisestä työnantajasta.

Toimistopäällikkö sanoi: "Kyllä, mutta siinä lukee *myöskin*, että sinun täytyy olla kielitaitoinen."

Koira katsoi miestä suoraan kasvoihin ja sanoi: "Miau."

1

6154

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miu

      Luulin jo että lopussa tarkoitetaan toisenlaista "kielitaitoa"..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1610
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      832
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      129
      578
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. 42
      496
    Aihe