Onko Gustafsson syyllinen?

Mikäli tuomittaisiin, niin tuomio olisi todennäköisesti tappo, joka olisi jo rikoksena vanhentunut.

Oikeudenkäynti on siis turha!

http://www.totuus.org/
6441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

yksinkertaisesti ei. Ja jumalattomat korvaukset miehelle maksettava. Ja moinen oikeuslaitos remonttiin.

Äänestä

no jokanen sanoo että varmana tietää syyllisen
totuuden nimissä pitäs keksiä aikakone ja
sil tappaa sitt selvittää murhat.

Äänestä
  • Einsteinin mukaan kiitää valonnopeudella peili kädessä,peilistä näkyy!

    Äänestä

  • einstein kirjoitti:

    Einsteinin mukaan kiitää valonnopeudella peili kädessä,peilistä näkyy!

    mistä on kysymys

    Äänestä

ei vakuuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


holgersson kirjoitti:

Mikäli tuomittaisiin, niin tuomio olisi todennäköisesti tappo, joka olisi jo rikoksena vanhentunut.

Oikeudenkäynti on siis turha!

http://www.totuus.org/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu