Uskooko

että murhaaja yleensä lavastaa syyllisyytensä heittäytymällä ruumiskasan päälle? Ei helvetti, nyt on jonkun aivot sekaisin!
2228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja oletetaanpa.

Jos Nisse tieten tahtoen ja suunnitellusti heittäytyi ruumiitten päälle, niin jos kerran siihen pokka piti niin miksei samantien olisi ryöminyt edes osittain jonkun alle?

Sillä älliähän hänellä on täytynyt olla jos kerran muunkin on lavastanut. Kyllä se laskelmointi olisi siihen päätynyt, sillä sehän antaisi parhaan kuvan hänen kannaltaan.

Tai toisaalta, miksi ruumiitten päälle? Jos se tuntui tympeältä niin saman olisi ajanut olla metrin pari teltan ja ruumiitten ulkopuolella kenturalla. Asia ei olisi muuttunut miksikään.

Äänestä

syyttömyytensä. Ja niinhän ne väittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku tutkija kirjoitti:

että murhaaja yleensä lavastaa syyllisyytensä heittäytymällä ruumiskasan päälle? Ei helvetti, nyt on jonkun aivot sekaisin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu