juoksupallo?? saakos laittaa gerbuille?
mikä ihme on...
CitruS HedelmÄ
4402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on pallo jonne laitetaan jyrsijä ja luukku sitten kiinni. Siellä se juoksee pääsemättä pois ja pyörii pallon mukana, kun haluaisi pysätyä.
Ei siis millekkään eläimelle juoksupalloa!
Haluaisitko itse olla pallossa josta et pääse pois?
Juoksupallo on kyllä typerin laite, mitä jyrsijöille on keksitty (heti hamsterivaljaiden jälkeen...). Pallo on todella epämiellyttävä ja vaarallinen lelu.
olin muuten tässä vähän aikaa sitten kaverini luona, jolla on hamsuja. sitten hän laittoi hamsunsa juoksupalloon ja pyöritti sitä jalallaan hirveään vauhtiin eikä hamsu voinut muuta kuin juosta! sitten kaverini unohti hamsun tuntikausiksi siihen typerään palloon!
siis en ymmärrä miksi jyrsijöille on keksitty juoksupallon tai valjaat. älä laita jyrsijääsi kumpaankaan, ne ovat eläinrääkkäystä!
JUOKSUPALLO ON IDIOOTTI!!