apua

Voisiko joku ystävällisesti neuvoa kuinka saisin WordPadin takaisin toimimaan..?..Olen mennyt vahingossa säätämään koneen asenuksia kun koetin poistaa vanhan messenger-version ja nyt kun mä painan pikakuvaketta,tulee teksti:"Asema tai verkkoyhteys johon WordPad.Ink viittaa, ei ole käytettävissä."!!!Kuinka saan palautettua?
3152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin palauta kone siihen päivään (jos muistat)tai lähelle sitä, jolloin yritit poistaa vanhaa messeä. Se ei onnistu vaan on ladattava uusi versio ja vanha jää kummitukseksi.

Palautuspiste: käynnistä, apuohjelmat, järjestelmätyökalut, järjestelmän palauttaminen.

Siis jos on xp....

Äänestä

ja etsi

wordpad.exe

Löydettyäsi raahaat sen työpöydälle tai minne ikuna haluatkin.

Äänestä
  • palautin järjestelmän edelliseen päivään =) ja sehän toimi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wordpad kirjoitti:

Voisiko joku ystävällisesti neuvoa kuinka saisin WordPadin takaisin toimimaan..?..Olen mennyt vahingossa säätämään koneen asenuksia kun koetin poistaa vanhan messenger-version ja nyt kun mä painan pikakuvaketta,tulee teksti:"Asema tai verkkoyhteys johon WordPad.Ink viittaa, ei ole käytettävissä."!!!Kuinka saan palautettua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu