KRP valvoo

Älkää olko huolissanne KRP valvoo jo nyt toimintaanne. Se ei vain puutu asiaan ennekuin uusi laki on saatu voimaan. Sen jälkeen KRP:llä on keinot naulata kaikki suomen warettajat likimain yhdessä yössä.

Hyvää jatkoa waretukselle,

Asioista Perillä Oleva Taho
92723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

oliko se olavi laho

Äänestä

Laki tulee voimaan takautuvasti? Nuija!!!

Äänestä

tuntunut siltä,että mua seurataan.....millanen sun lääkitys?

Äänestä

oikein löytyy pilvin pimein? Oletteko vaan niin avuttomia, että ette itse osaa dl:ta mitään?

Äänestä

on se kiva että KRP valvoo... tuntee olonsa heti turvalliseksi

Äänestä

Krp:llä on todellakin muutakin tekemistä kuin
valvoa p2p -verkkoja.
Kaikki liikenne muuten muuttuu kryptatuksi ja
ip:tä vaihtavaksi. Hienoa kun krp joutuu
koluamaan kaikkien ihmisten asuntoja musiikin
takia.
Jos laki astuu voimaan sellaisenaan, tulee
ilmiannoista kansanhuvi ja krp tarvitsee
100 000 äijää lisää töihin.
Jospa alkais käräyttelemään yrittäjiä pimeän
työvoiman käytöstä, noin ensiksi...

Äänestä
  • "Jos laki astuu voimaan sellaisenaan, tulee
    ilmiannoista kansanhuvi"

    Ehkä siitä kuitenkin tulee häiriintyneiden yksilöiden ja idioottilapsien huvia, jotka eivät muuta tekemistä keksi.

    Äänestä

  • höp pöp kirjoitti:

    "Jos laki astuu voimaan sellaisenaan, tulee
    ilmiannoista kansanhuvi"

    Ehkä siitä kuitenkin tulee häiriintyneiden yksilöiden ja idioottilapsien huvia, jotka eivät muuta tekemistä keksi.

    Siis jollakin tasolla häiriintyneiden yksilöiden ja muutenvaan idioottilapsien hupia.

    I stand corrected.

    Sitäpaitsi tuosta edes vielä tiedä miten siinä käy.
    Minusta koko soopan voisi heittää roskiin.

    Äänestä

meinaat että KRP hyökkää jokaiseen asuntoon jossa imutusta tapahtuu? tiesitkö että suomessa on noin 60 000 warettajaa? entä, tiesitkö että se on aika saatanan iso luku?

meikäpoikapa warettaa hyvällä omalla tunnolla niin kauan kuin henki pihisee. eikä kukaan jää tappiolle - koska en OSTAISI kuitenkaan yhtäkään levyä/leffaa, oli vertaisverkkoja tai ei. ei minua kiinnosta todellakaan maksaa yli 20 euroa 10 biisistä. tai 20 euroa yhdestä elokuvasta
mutta kun tällaisten saaminen on ilmaiseksi mahdollista niin mikä ettei =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


warettajia kirjoitti:

Älkää olko huolissanne KRP valvoo jo nyt toimintaanne. Se ei vain puutu asiaan ennekuin uusi laki on saatu voimaan. Sen jälkeen KRP:llä on keinot naulata kaikki suomen warettajat likimain yhdessä yössä.

Hyvää jatkoa waretukselle,

Asioista Perillä Oleva Taho

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu