hamstrauspiilo

Pitääkö hamsterin häkkiin laittaa jokin erillinen pieni kolo esim. maitopurkin pohjaosa paikaksi, minne se saa kerätä ruokiansa joita ei syö?? Onko kellään tälläistä?
3267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikki vaan sinne häkkiin, pestyt maitopurkit, vessa- ja talouspaperirullat ym. Ne tykkään silputa niitä ja rakennella niihin onkaloita ja pesäkoloja. Hyvää ajankulua hamstereille.

Äänestä

ruokansa mihin sattuu, paremman puutteessa purujen sekaan. Laita vaan paljon virikkeitä, kuten ed. kirjoittaja neuvoi, niin on ainakin valinnanvaraa.

Äänestä

Otsikkossa vastaus jo tulikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiitu kirjoitti:

Pitääkö hamsterin häkkiin laittaa jokin erillinen pieni kolo esim. maitopurkin pohjaosa paikaksi, minne se saa kerätä ruokiansa joita ei syö?? Onko kellään tälläistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu