huvittaa sellanen touhu nykyajan irtoperä kuskeilta isommissa nimeltä mainitsemattomissa mm.kouhia firmoissa...ajetaan puolet vuodesta ilmaseks nii saadaan äkimmin uutta autoo alle..ne jotka saa jonkunlaista palkkaa ajaa jollain 380 vanhoilla volvoil.hehhe!
köyhiä?
jebbe
62726
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mun auto on sitten todella museo kun vm-88 hyvä on ja pelaa varmasti, ei seiso pajalla ei jätä tienposkeen. mutta, mä saankin liksaa ja ihan hyvin vieläpä.
ei meitin firmassa tarvii ajaa ilmatteks saadakseen uutta kalustoa, sitä ostetaan vain tarpeeseen, ei sillä kuskeja kuseteta.
oon tyytyväinen ja kaverini ajaa toisessa firmassa vm-86 skaaniaa on hänkin erittäin tyytyväinen eikä seiso hänenkään auto pajalla,
lähtee muuten talvellakin käyntiin kuin "palmun"alta.
eipä käy kateeks kouhian kuskeja.
Pojat ajelee kunnon satanelikolmosilla scanioilla vai? Siinä vasta auto.
ootko sä sit mauri lindin kuskei turuust??
ja se toinen on poika ja molemmat pidetään meitin museoista, tai niin kaverit vittuilee.
itekin pidän vain iäkkäämmistä..uudempaa katselen nenän vartta pitkin. jos tarvii huoltoa tehä niin todella paljon pystyy tekee ite..ja isäntä maksaa siit sen mitä niist hommista on sovittu..
noi uudet mm., "vesipää" scaniat tai "viirusilmä" volvot PLÄÄÄH!!!
OOT JEBBE OIKEASSA NÄMÄ KUNDIT ON HÄPEÄ TÄLLÄ ALALLA NIILLE ON TÄRKEÄ ESSON BAARI JA KIMMO PUNTTI...JA PUUKENGÄT JA LOMPSA MISSÄ ON HELEVETIN PAKSU KETTINKI??????