Edullisin optikkoliike?

Eli mikä on teidän kokemuksienne mukaan edullinen ja paras vaihtoehto optikkoliikkeksi? Hyvä palvelu, hyvät jälkikokemukset, ei ole esim. tarvinnut mennä uudelleen valittamaan epäsopivista linsseistä ym. Entä piilolasien suhteen, kun niitäkin harkitsen.
3908
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mut instru on ok.

Äänestä

ei sitten mainosteta mutta Silmäasemakin on hyvä.
Kokemukset on kyllä aika yksilöllisiä...

Äänestä
  • Kaikilla optikoillahan on sama koulutus ja siten periaatteessa sama ammattitaito. Uskoisin, että eri ketjut ovat suunnilleen yhtä houkuttelevia työnantajia eli toisin sanoa hyviä ja huonoja optikkoja lienee tasaisesti eri ketjuissa. Erot siten sattumanvaraisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiira kirjoitti:

Eli mikä on teidän kokemuksienne mukaan edullinen ja paras vaihtoehto optikkoliikkeksi? Hyvä palvelu, hyvät jälkikokemukset, ei ole esim. tarvinnut mennä uudelleen valittamaan epäsopivista linsseistä ym. Entä piilolasien suhteen, kun niitäkin harkitsen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu