ZAFIRAN SÄHKÖT SEKAISIN

OPELISTI

Mikähän on vaivan kun -00 1.8 zafiran sähköt on
välillä avain sekaisin. Takalasilämmitin menee itsestään päälle ja lähtee pois päältä, kun käyttää vilkkua.Välillä vilkutkaan ei toimi. Kun vika on päällä auto ei edes sammu virta-avaimesta, vaan täytyy sammuttaa vaihteella ja kerran sammui itsestään ajosta mutta lähti käytiin heti uudestaa.Missä VIKAA???

5

1759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoidellu

      juu

      • 2 OPELISTI

        Noi viat voi viedä fiat palstalle. Ei Opelin aateli palstalle.


    • Astra kuski

      Itsellä oli sellainen vaiva, että vasen vilkku jäi välillä palamaan. Aattelin että rele kiukuttelee. Asian varmistamiseksi vaihdoin vilkkureleiden paikkoja, eli oikea vasemmalle ja vasen oikealle. Olis luullut, että vika siirtyy vasemmalle, mutta ongelma häväsikin kokonaan.

      Eli revi aikaskuluks kaikki käsin irrotettavat sulakkeet, releet, johdot ja liittimet auki, putsaa kontaktipinnat jollain tarkoituksee sopivalla aineella ja laita roippeet takaisin paikalleen. Vian ei tarvitse olla kovin suuri, kun se on sähkölaitteissa.

      Toki varmin tapa on käydä siellä pärnäsellä kysymässä että mikä boxi yhdistää noita temppuilevia laitteita.

      • Arifaz

        Pärnänen pyyhkii persettä manuaalilla jos sitäkään, Opelin arvauskeskus ei tiedä sitäkään. Unohda mokoma rimpula ja vie vaihtoon johonkin autoon !


    • vaan ominaisuus.

      !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2947
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      60
      2839
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2323
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      26
      1788
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1689
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      1576
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1566
    8. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1226
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1225
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1050
    Aihe