Olemme menossa ensi talvella Langkawiin ja Kuala Lumpuriin.
Haluaisimme kuulla vähän kokemuksia KL:n yöelämästä ja ostospaikoista. Hirveesti yökerhoja ei taida olla mutta tietääkö joku jonkun käymisen arvoisen. Ja mitäs muuta KL:ssa kannattaa tehdä tai nähdä? Asumme Golden Triangelin alueella Regent hotellissa.
Tekemistä Kuala Lumpurissa?
2
935
Vastaukset
- markku
regent hotelli hieno valinta. olin vuoden vaihtumisen aikoihin lumpurissa ko. hotellissa viikon verran. KAIKKI nähtävyydet ja SUUURET kauppakeskukset vieressä. lähellä myös parin korttelin päässä katu jossa kaikki kivat elikkä hauskat baarit. auki aamu kuuteen noin. Mono-rail juna vieressä. hotellissa hyvä uima-allas alue missä suihkuteltiin vettä pullosta päälle aurinkoa ottaessa . hotellin limo haki kentältä jne. ehkä hieman liiankin hieno kun vaativat pitkät housut jalkoihin muuten paitsi aamiaisella. penangin saaren tsunami-loman jälkeen oli hieno lopettaa loma kuala lumpurissa.
- Asuja
Ostareita:
KLCC (siina Twin Towersin alakerrassa)
Sungei Wang (Jalan Sultan Ismail, taksit tietaa)
Mid-Valley Mega Mall (Federal Highwayn varressa)
Ja on niita siina Golden Trianglen alueella lisaakin.
Yokerhojakin riittaa, kaikkein suosituimmat paikat ovat Jalan Sultan Ismailin varressa. Voi aloittaa vaikka Hard Rock Cafesta, joka on Concorde-hotellin vieressa, ja jatkaa siita jalan eteenpain Ismailia pitkin kapakasta kapakkaan. Useimmat sulkevat joskus klo 3:n paikkeilla, mutta kaupungilta loytyy paikkoja, jotka ovat kuuteenkin saakka auki.
Bangsar(taksit tietaa) on alue, jossa on runsaasti pubeja ja ravintoloita niin syomista kuin juomistakin varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996926Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116660SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1624962Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943874Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963811Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723717Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103532Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03240Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62069Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161649