Ei näy ei..

Ovulaatio oli 24.8(tunsin sen varmuudella)ja vuotoa ei näy..Onko se aina sitten se 14vrk ovulaatiosta vai voiko näin paljon tulla jälkijunassa?Oltiin kyllä keskeytetysti 3pv oviksen jälk.Mutta sanotaan,että munasolu elää vuorokauden..Hmm..2lasta jo on,eikä vieläkään näköjään opiksi otettu,jos menkkoja ei ala kuulua..Voiko tämä tosiaan olla nyt mahdollista???
2342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näin olen kuullut:
Naisella voi olla useampi munasolun irtoaminen per kuu, joten sanopa siitä milloin se virallinen ovis tapahtuu???
Uskon myös että ovulaatiosta mensujen alkamiseen voi mennä enemmän ja myös vähemmän aikaa. Eli jos kierto tasainen 25-35 päivää ja on todella säännöllinen niin tottakai voit olla raskaana. teehän testi ja kerro meillekin....
Tai sitten kierto on muuten vaan häiriöllinen ja se ei ole ollutkaan ovulaatio minkä olet tuntenut...

Äänestä
  • olla ollut jokin häiriö..testi oli nega ja tuntuu,että ovis voisikin olla nyt..Helpotuksen huokaus,sillä kaksi ihanaa tytärtä riittää tältä erää:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


odottelen kirjoitti:

Ovulaatio oli 24.8(tunsin sen varmuudella)ja vuotoa ei näy..Onko se aina sitten se 14vrk ovulaatiosta vai voiko näin paljon tulla jälkijunassa?Oltiin kyllä keskeytetysti 3pv oviksen jälk.Mutta sanotaan,että munasolu elää vuorokauden..Hmm..2lasta jo on,eikä vieläkään näköjään opiksi otettu,jos menkkoja ei ala kuulua..Voiko tämä tosiaan olla nyt mahdollista???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu