Pirunviina?

Uskotko että avain bodomin mysteerin lukkoon löytyy testosteronin ja viinan yhdistelmästä?

Tapaus olisi siis vain yksi, tosin poikkeuksellisen raaka, känninen suomalainen naistappo?

Alemmuuskompleksi ja tossun alus - asenne sekä vihan että humalahakuisuuden taustalla?
6335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

siihen,että NG olisi tehnyt teot,erehdyt pahemman kerran.Joku toinen on ollut asialla,ja kyllä kai siellä viina on taustalla ollut.Mitä tuohon testosteronin ja viinan yhteisvaikutukseen tulee,siinä kyllä on yhdistelmä,mikä toimii ainakin suomalaisella miehellä.Mutta kenellä se Bodomilla toimi,toivottovasti siihen saadaan vastaus.

Äänestä

Olen miettinyt samaa asiaa. Kyseessä nuori mies jolla kiveksiä pakottanut, testosteronia erittynyt enemmän kuin tarpeeksi. Kondomit valmiina matkassa ja ennakkoon mielikuva tytöistä jo valmiiksi "kevytkenkäisinä" (ei ollut tuntenut tyttöjä kuin muutaman viikon). Tähän kun vetastaan perisuomalaiset kännit ja vielä nimenomaan "pirun viinaa" joka kuvaa hyvin minkä syyksi on perimmiltään teon laittanut.
Miksi tämä tapahtumasarja on joillekkin mysteeri?

Tuosta hormonista vielä sen verran että onhan noista bodareista surullisia tarinoita paljonkin kun ovat ottaneet miessukuhormonia ja viinaa päälle lujasti niin ovat saaneet sellaisia black outeja etteivät ole pystyneet hallitsemaan tilannetta millään tavalla.

Äänestä
  • hyvin raakoja, Irmeliä vedelty puukolla vielä kuoleman jälkeen, ei vaikuttaisi oikein "kännispäiten" tehdyltä perisuomalaiselta tapolta. Kyllä tuossa on jotain muuta raivoa/hulluutta takana? Kyllä kondomeja nuoret miehet ovat mukanaan kantaneet siitä asti kun niitä on ollut kaupan, ei siinä mitään ihmeellistä ole! Ja vastaavanlaisia "pettymyksiä" pillun saamisen suhteen lienee jokainen nuori mies kokenut, myös minä! Mutta eihän sillä murhia selitetä, ei!.
    Bodarien hormoninsyönnit eivät kuulu tähän juttuun edes vertauksena!

    Äänestä

  • epäilyttävä tyyppi kirjoitti:

    hyvin raakoja, Irmeliä vedelty puukolla vielä kuoleman jälkeen, ei vaikuttaisi oikein "kännispäiten" tehdyltä perisuomalaiselta tapolta. Kyllä tuossa on jotain muuta raivoa/hulluutta takana? Kyllä kondomeja nuoret miehet ovat mukanaan kantaneet siitä asti kun niitä on ollut kaupan, ei siinä mitään ihmeellistä ole! Ja vastaavanlaisia "pettymyksiä" pillun saamisen suhteen lienee jokainen nuori mies kokenut, myös minä! Mutta eihän sillä murhia selitetä, ei!.
    Bodarien hormoninsyönnit eivät kuulu tähän juttuun edes vertauksena!

    viina sekoittavat pään tehokkaasti. Myös syytetty on myöntänyt olevansa selvinkin päin riitaisa ja nyrkkivalmis heebo. Irmeli olikaan kenen kopeloinnin kohteena?

    Äänestä

  • Kansanedustaja X ? kirjoitti:

    viina sekoittavat pään tehokkaasti. Myös syytetty on myöntänyt olevansa selvinkin päin riitaisa ja nyrkkivalmis heebo. Irmeli olikaan kenen kopeloinnin kohteena?

    oletetaan, että Irmeliä olisi kopeloinut Seppo, Nissen olisi pitänyt olla ulkopuolella, jota en usko. Mutta jos kuitenkin näin olisi ollut, niin miten siihen olisi suhtautunut Tuulikki, joka olisi nähnyt Sepon ja Irmelin touhut??? Noh toisaalta se selittäisi hiustupot... jos Tuulikki olisi suuttunut Irmelille...Tuulikki olisi ollut Nissen "puolella" ja lähtenyt ulos teltasta?, kertonut Nisselle ja sitten he ovat porukasssa mätkineet (alkaa naurattaa meikäläistä, niinkuin syyttäjää nämä omat jutut) Irmelin ja sepon hengiltä! Noh tämän jälkeen Tuulikin hermo on pettänyt ja itku tullut puseroon?? Nisse on ajatellut, ettei tuollaista voi jättää henkiin, kertoo kumminkin poliisille!!.......HEHHEHEEE melkein yhtä hyvä kuin syyttäjän....??

    Äänestä

  • se kondomien mukanaan pitäminen jotenkin rikollista silloin?
    Ei se Nisse niissä nuoruuskuvissa oikein bodarilta näyttänyt.
    Viinaakin heillä oli mukana nykyisen mittapuun mukaan vain alkucocktailiksi.
    Eiks nuo hormoonien kaytöt sentään ole uudempia keksintöjä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Devil in the Bottle kirjoitti:

Uskotko että avain bodomin mysteerin lukkoon löytyy testosteronin ja viinan yhdistelmästä?

Tapaus olisi siis vain yksi, tosin poikkeuksellisen raaka, känninen suomalainen naistappo?

Alemmuuskompleksi ja tossun alus - asenne sekä vihan että humalahakuisuuden taustalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu