Miten moni elää mykkäkoulua ja käy hermosotaa naapurinsa kanssa ja mistä kaikki alkoi?
Meillä alkaa jo neljäs vuosi ja syy oli meidän kova yrittäminen ja jatkuva puuhastelu, joka sohvaperuna naapurille oli raivostuttavaa katseltavaa. Välit meni poikki tekosyyn varjolla.
Meillä alkaa jo neljäs vuosi ja syy oli meidän kova yrittäminen ja jatkuva puuhastelu, joka sohvaperuna naapurille oli raivostuttavaa katseltavaa. Välit meni poikki tekosyyn varjolla.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Naapurimme lakkasivat tervehtimästä, kun eräs psykiatrinen tapaus levitti perheestämme sellaista juorua, että käytämme huumeita. Joidenkin vihamielisyys meni pidemmälle ja meitä alettiin tosissaan kiusata ja tehdä ilkivaltaa. Oli meillä mukaviakin naapureita, jotka eivät huhuista piitanneet, mutta yleisen jatkuvan vihamielisyyden takia päätimme muuttaa muualle. Nyt on tervejärkiset, normaalin kivat naapurit.
Rivarissa oli 4 asuntoa.
Talkkarin kanssa lopetimme puhumisen, kun se tuli 11-12 aikoihin illalla juovuksissa örisemään oven taakse siitä miten liikumme yöllä ja aamulla autolla niin että hän aina herää. Useaan otteeseen. Ei järjestyssääntö kiellä töistä tulemista illalla 10 jälkeen, eikä liioin töihin lähtöä ennen kuutta.... ?
Yksinäisen mummon kanssa meni puhevälit siinä, kun se toissakesänä laittoi tyttärensä meille sanomaan että meidän nurmikko pitäisi jo leikata, kun se pilaa maiseman. Pitkäksihän tuo oli toki kasvanut kun ei viikkoon oltu ehditty leikata...... O.o
Kolmannen yh-äidin kanssa meni välit useammastakin syystä. Toinen hänen lapsistaan heitteli silloista pentukoiraamme nyrkin kokoisilla kivillä, joilla tämä äityliini oli reunustanut kukkapenkkinsä. Toki tämä äityli otti nokkiinsa kun asiasta mainitsin. Samoin äityli ei nähnyt itsessään mitään vikaa kun hänen jonkin sortin mastiffinsa rynni aidan läpi meidän takapihallemme ja takaovesta sisään. Itseasiassa tuo akka ei edes hakenut koiraansa pois vaikka oli kotona ja TIETOINEN koiran karkaamisesta, me saimme itse viedä kahdestaan sen elukan omalle puolelleen ja korjata aidan.
Onneksi muutimme siitä helvetistä pois, on paljon muutakin jos vain jaksais alkaa kirjoittamaan...
Saisi kyllä naapurin kakara niin perkeleellisen selkäsaunan minulta jos koiraani kivittäisi. Aivan sama vaikka käräjillä asiaa myöhenmin selvitettäisiin, oppisihan olemaan mokoma pikku piru.