Taputus kielletty???

höh

http://www.mtv3.fi/urheilu/futis/uutiset.shtml/arkistot/futis/2005/09/391939
------------------
ManU oli saanut juuri hieman vahvemman otteen pelistä, kun Rooney otti itselleen kaksi nopeaa varoitusta. Ensin tanskalaistuomari Kim Milton Nielsen antoi varoituksen Rooneyn rikottua Villarrealin puolustaja Quique Alvarezia ja heti perään toisen, kun Rooney taputti tuomiolle.

- Mielestäni Wayne käyttäytyi hölmösti. Hän koki tulleensa väärin kohdelluksi, mutta se ei anna lupaa taputtaa tuomarin päätökselle. Luulin aluksi, että hän vain laittoi kätensä yhteen, mutta hän oikeasti taputti. Niinpä hän ei antanut tuomarille muuta mahdollisuutta, Ferguson puhisi.
-------------

Johan on herkkänahkaista tuomarointia....
meniköhän ihan sääntökirjan mukaan??

7

1494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • urpo

      kärsii koko ruumis. Eipä tuomarille jäänyt muuta mahdollisuutta kuin nostaa toinen keltainen epäurheilijamaisesta käytöksestä.

      • HENRY

        Selvä homma.Pikkupojalle vähän tapoja!


    • Nimetön

      Pienemmistäki proteistoinneista on pelaajia ajettu suihkuun. Rooneyn otteet ennen ulosajoa oli jo sitä luokkaa, että punanen oli vain ajan kysymys.

    • Monska

      tosiaankaan.

      Jos pelaaja taputtaa saadulle kortille tai edes kiittää siitä, on se automatic toinen lappu putkeen, ja himaan nakkaa noppaa. Opetetaan jo juniori-ikäisten tuomarikurssilla. Se että Rooney osaa tehdä reppuja, ei poista sitä tosi seikkaa että kaveri on tyhmä.

    • Nimetön

      Oli toi aika pientä, mitä näkee Espanjan tai Italian liigassa. Siellä taputettaan tuomaria olkapäälle, tollaisen jälkeen. Se pitäis enemmin kieltää.

      • SAMP

        Kyllä ne säännöt on ihan samat ja
        molemmissa mainitsemissasi maissa koetteja
        jaetaan paljon CL helpommin.


    • Esa

      MIelestäni Rooney on asennevammainen kakara,
      ja Nielsen on asiansa osaava tuomari joten
      ratkaisu oli varmasti oikea

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      6768
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2500
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      100
      1928
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1507
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1059
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      949
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      843
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      719
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      708
    Aihe