Pääsi käymään niin, että minidv-kasetit kastuivat/kostuivat. Eivät upoksiin, mutta kuitenkin niin että kotelot olivat ihan märät. Olivat kovassa laukussa jonne pääsi vettä liruttamaan pohjalle.
Esimerkiksi koteloissa olevat pahviläpyskät olivat ihan märät. Samoin itse kaseteissa oli pisaroita, en tiedä menivätkö sisälle nauhalle asti.
Miten herkkä tuollainen kasetti (nauha) on kosteudelle?
Mitä luulette, ottivatko kasetit vahinkoa - uskaltaako kokeilla, tai olisiko asialle jotain tehtävissä?
Tietysti kuivasin kasetit heti kun huomasin, mutta ne ehtivät olla ulkona laukussa kosteassa useita tunteja.
Kasettien kastuminen
Sattuu ja tapahtuu
0
204
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-629520Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1377529Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036682Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1875046- 1714819
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.983573- 1702481
- 662368
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642313- 582142