L-Weld

Sambo

Kellään tuntemusta firmasta L-Weld. Tekeekö erikois hitsauksia alumiinista? Hintataso? Kokemukset?

9

4601

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HuonoMuistinen

      Jep. tekeehän ne! Itse omistin kolhitun ja hieman kieron aluvanteen, jonka käytin oiottavana siellä. Hyvää jälkeä syntyi ja ihan edullisesti. Risuja ropisee aukioloajoista tai ei ajoissa oo vikaa, mut kävin muutamaan otteeseen pyörähtämässä sillä ja ilokseni putiikki olikin kiinni (siis ois pitäny olla auki). Hieman outoa. Mut kait tollasen nyrkkipajan voi laittaa kii ku haluaa ja lähtee v.lopun viettoon hyvissä ajoin??? =)

      • Samat sanat

        itellää kans oli kiero vanne ja sovin niitten kans et tuon sen seuraavan päivän.Noh sit seur. päivän seisoin siel pihal vanne käes ja kattelin et eihä tääl oo ketää ni selvis et se äijä oli lähteny viikoks eurooppaa..Jätin vanteen sinne ni meni reilu viikko ni sain sen takas.Mut työn jälki oli erittäin hyvä ja hintakaa ei ollu paha..


    • Sambo

      Juu oon kuullu positiivisia kokemuksia juuri noista vanteiden laitoista, mut tekeekö miten muita aluhitsaus hommia?

    • simo

      vittuako täältä kyselet, soita sinne. selviää suoraan.

      • Sambo

        Soitapa ite sinne ja kysy teettekö te kuin hyvää jälkee? Tottahan joka paikasta vastataan et huippua. Eikö tältä foorumilta saa enää kunnon vastauksia vai oks täällä kaikki jotain pikkupentuja tirisemässä et vittuako täällä kyselet.


      • Repro
        Sambo kirjoitti:

        Soitapa ite sinne ja kysy teettekö te kuin hyvää jälkee? Tottahan joka paikasta vastataan et huippua. Eikö tältä foorumilta saa enää kunnon vastauksia vai oks täällä kaikki jotain pikkupentuja tirisemässä et vittuako täällä kyselet.

        hitsauksia tekee,mutta tuskin suurempia koneistuksia.Joskus kysyin imusarjaan suutinten reikien uudelleen koneistamista,muttei onnistunut.Ei kyllä onnistunut missään muussakaan pajassa ainakaan kohtuuhintaan.
        Yksi tuttu hitsautti haljenneen alumiinikannen tuolla L-Weldissä,hyvin olisi varmasti kestänyt vapaastihengittävässä koneessa,mutta turbotettua konetta ei luonnollisesti enää kestänyt.


      • simo
        Sambo kirjoitti:

        Soitapa ite sinne ja kysy teettekö te kuin hyvää jälkee? Tottahan joka paikasta vastataan et huippua. Eikö tältä foorumilta saa enää kunnon vastauksia vai oks täällä kaikki jotain pikkupentuja tirisemässä et vittuako täällä kyselet.

        sitäpä tarkoitinkin..

        aloituksestasi quote "Tekeekö erikois hitsauksia alumiinista? Hintataso?" ---> soita ite, ja kysy.

        joo, kaikki on aina pikkupentuja kun ei tule sinulle sopivia vastauksia. selvähän tämä.


      • Tintti
        simo kirjoitti:

        sitäpä tarkoitinkin..

        aloituksestasi quote "Tekeekö erikois hitsauksia alumiinista? Hintataso?" ---> soita ite, ja kysy.

        joo, kaikki on aina pikkupentuja kun ei tule sinulle sopivia vastauksia. selvähän tämä.

        L-Weld on ihan ykköspaikka, mulla ei ole kuin hyviä kokemuksia ko' paikasta. Suosittelen.

        Soittaa kannattaa etukäteen koska silleen on helpompi sopia ja ei tarvii ajella Hyttiin turhan takia jos Pexi Ja Jartsu on jossain muualla painattamassa.

        Sieltä samasta paikasta löytyy myös melkoisesti tietämystä moottorikelkkailusta joten siitä voi tarinoida siellä kanssa.


    • Anonyymi00009

      moi. tekee hitsauksia vieläkin. t : asiakas

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      67
      799
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      752
    3. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      706
    4. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      130
      677
    5. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      609
    6. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      67
      589
    7. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      28
      498
    8. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      493
    9. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      469
    10. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      468
    11. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      432
    12. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      68
      430
    13. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      30
      408
    14. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      405
    15. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      45
      403
    16. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      68
      401
    17. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      59
      395
    18. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      35
      393
    19. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      43
      391
    20. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      27
      384
    Aihe