Voiko sefut tehdä näin? Olin lesbocafessa nickillä Leila63, enkä ollut sanonut sanaakaan, koska odotin ystävätärtäni chattiin. Chatissa oli joku härö, joka laittoi monta samanlaista nickiä sinne yhtäaikaa. Jonkun ajan päästä huomasin, että samainen härö oli laittanut nickejä Leila64, Leila65 jne. ja sitten huomasinkin, että minut oli bannattu!!! Ja ilman syytä!!! Bannatkaa häröjä, mutta älkää muita!!!
BANNATTIIN LA 17.09. KLO 12
Leila63
31846
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tiedät itsekin miksi sinut bannattiin kannattaisi miettiä käyttäytymistään
sallutus, voisiks ajatella että kaikki ei juoni/kieroile, ja että tässä saattais olla tutuus mukana? onko sulle uutuus et lesbo cafessa bannaillaan silloin tällöin syyttä, vahingossa tms? Niinkuin muissakin chat-huoneissa? Ens kerralla kun päätät alkaa pikkupoliisiksi, niin muista että et oo sefu ja ei oo sun asia puuttua näihin juttuihin.
Kyllä se näin on, että minut bannattiin ilman syytä. Sille en mahtanut, että joku kloonasi nickini enkä tajunnut, että minun pitää poistua heti paikalla chatista, ettei minua bannata. Jos on blondi kerran, niin on blondi aina. Eli chatissa pitää olla heti valmis kaikkeen tuollaiseen, tässä on varoittava esimerkki, miten häröt voivat tehdä syyllisen jostain "tavallisesta" chattailijasta. Hyvää syksynjatkoa kaikille, myös Sallutukselle, ehkä hänkin joskus kasvaa isoksi :D