Nyt tuntuu jotenkin siltä, että jonkinlainen joukkohysteriä on syntynyt teinipissisten (sorry tää termi) ja elämäänsä kyllästyneiden keskuudessa. Mielestäni Pertun jutut eivät ole erityisemmin älykkäitä, vaikka toki sanavalmis tyyppi onkin. Porukan pellen rooli toki on piristänyt tylsää arkea talossa, mutta enemmän siellä kaivattaisiin särmikkäitä persoonia jotka aiheuttaa kireyttä ihmisten välillä. Itse en ymmärrä että joka foorumissa pitää olla noita Pertun kommentteja ja Pertusta on tullut joku uuden maailman guru tai Jeesus eräille ihmisille, jonka juttuja jumaloidaan ja palvotaan.
Pertun aiheuttama joukkohysteria
Perttu Go Home!
3657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tämä on viihdeohjelma, joten pääpalkinnon ansaitsee se, joka viihdyttää parhaiten. Ei ne jutut, vaan se miten ne jutut kertoo. Se, että "ei naureta Pertun jutulle, vaan Pertulle", niin juuri! Hyvä viihdyttäjä osaa nauraa itselleen ja saa muutkin nauramaan. Kieroilu ja ym saippuaooppera menee siinä sivussa, mutta tärkeintä on viihde.
Mielipiteensä kullakin, jokaisella on oikeus omaansa. Ei ne kummelinkaan jutut paljon mistään ole aina kotoisin, mutta hahmot ovat hauskoja. Kuten monen muunkin viihdeohjelman kohdalla. Pään tyhjennys ja vapaalle vaihtaminen on välillä terveellistä. Jatkuva älyllinen pohdinta tekee hulluksi, arvaa vain kuinka moni joutuu hoitoon stressin vuoksi, koska ei osaa relata välillä.
Perttu on vaan osoittanut paikkansa suomalaisten sydämmissä. Jopa Pertsalle tehty fanisaitti kertoo ihmisten pitävän Pertusta:
http://www.freewebs.com/perttufansite/
Mä olen ihan samaa mieltä.Onhan Perttu ihan ok mutta en ymmärrä mistä suosio tulee.Aina löytyy joku "antti tuisku -tyyppi" johon sit kaikki nuoremmat tytöt lääpällään.