Elikkäs. Mulla on kiva ongelma! Mä sain vuosi sitten akaattikotilon. Siis vaan yhden. Se oli valmiiks 2-vuotias, ja eläinkaupas sil ei ollut minkäänmoista partneria sen terrassa. No, täs lähipäivinä mä ajattelin että mitä IHMETTÄ tämä on kun kotilo oli muninut terran pohjamateriaaliin sievän kasan kermanvalkeita munia! Miten voi olla mahdollista et se munii vaik se ei niinku oo paritellut? Mä siirsin ne munat helevatoon sieltä terrasta, laitoin muovikippoon. Oon kuullut siitä miten ne voi varastoida niitä siittiöitä useita kuukausia mut siel eläinkaupassa se kauppias sano et se ei oo misää vaihees ollut toisten kotiloitten kanssa!
Ne munat on ollut nyt mulla kolmisen päivää, mä aattelin rikkoa ne kun en todellakaa halua niitä poikasia terraan!
Kiitos ASIALLISISTA vastauksista etukäteen!
Kotilo munii?!?!!??!?+
4
307
Vastaukset
- ~*Pippuri*~
Kannattaa pakastaa ne munat ja heivata vasta sitten vessanpönttöön/roskikseen. Kyl toi litistäminen on liian aikaavievää hommaa... Jos heität munat suoraan pönttöön tekemättä niille mitään, niin meillä onkin pian sitten uusi vesikotilolaji xp
- NiiMou h²o
Kiitti munanhävittämisvinkeistä!
Osaiskos kukaan vastata tuohon poikasjuttuun?
Onko se vaan mahdollista että se vaa menis ja plupsauttais munia jostain omasta tahostaan? - kotilo-ja-gekkofani
NiiMou h²o kirjoitti:
Kiitti munanhävittämisvinkeistä!
Osaiskos kukaan vastata tuohon poikasjuttuun?
Onko se vaan mahdollista että se vaa menis ja plupsauttais munia jostain omasta tahostaan?.Nimittäin munia, muta epäilen että ne ovat hedelmöittämättömiä..Eli niistä ei tule kuoriutumaankaan poikasia siinä tapauksessa..
- Anonyymi
Tosiaan mulla sama mut tuli vaan pari munaa. Annoin niitten munien olla erillisessä terrassa varmaan vähän reilu kuukauden mut ei niistä mitään tullu nii murskasin ja laitoin roskiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3146781Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss653829- 2073096
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242787- 741922
- 1461682
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2101672Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201528Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1631521- 891408