Pieni poloinen opiskelija pakertaa lopputyön parissa. Etsin ihmisiä, joilla olisi jonkinlainen kytkös puutarhaterapiaan. Omakohtaisia kokemuksia työn tai hoidon kautta. Minuun voi ottaa yhteyttä sähköpostitse osoitteeseen [email protected]
PUUTARHATERAPIA
opiskelija
2710
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulla on kytkös ko asiaan oakohtaisena kokemuksena eli sairastuin reumaan ja menin huonoon kuntoon - paranin kun aloitin puutarhatyöt uuden talomme pihamaalla. Sitä ihmettelivät lääkäritkin.
Nyt kun sairastuin taas ( keuhkot) niin palasin kiireesti rakentamaan puutarhaani, joka oli ollut retuperällä sairasteluni takia. Nyt olo alkaa olla aika jees taas - eikä tarvittu kuin kuukausi puutarhaterapiaa. :))
Juuri tällaiset kokemukset ovat tervetulleita. Puutarhassa on taikaa ja parantavaa voimaa. Oikein hyvää vointia sinulle ja kiitos vielä kerran.