voisko joku kertoa että kuinka paljon noilla asukkailla on rahaa ruokaan per viikko! Mun mielestä se on huonosti selitetty. Tiedän että kilpailuilla rahaa saa lisää ja taas häviämällä rahaa menee mut onko niillä joku tietty vakiosumma per viikko millä pitää elää?
Sit toinen, onko ne R-kioskin hinnat halvempia kuin normaalisti R-kiskalla vai onko ne ihan normaalit hinnat?
Sit toinen, onko ne R-kioskin hinnat halvempia kuin normaalisti R-kiskalla vai onko ne ihan normaalit hinnat?
Vastaukset 4
Vanhimmat
eli niillä on 15 euroa per kilpailija...eli aina kun joku tippuu on 15 euroa vähemmän käytettävä.
Eli siis päivässäkö?? Entäs jos häviää niin kenen budjetista se otetaan pois?
11 kertaa 15 on 165€.
Miksiköhän meikäläisen taloudessa menee paljon enempi kuin 15 e per lärvi. Nyt en ymmärrä.
Pitäis tulla kolmellakympillä viikko toimeen, jaahas, jossain kusee kun menee reilusti enempi!!
heittäis pennun pihalle ni pärjäis 15 eurolla, aikas siistii!!