Vetoomus

Ei sanat riitä, paljoa ei voi tehdä.
Kyllä sitä tunteekin itsensä niin avuttomaksi!!

http://neworleans.craigslist.org/pet/97680405.html

Järkyttävää!!!
6501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En oikein usko että niitä eläimiä missään kaasukammiossa lopetetaan, vaikka lopetetaanhan niitä murhaajiakin kaasulla. Eläinten kaasuttaminen on turhan kallista. Uskoakseni kuva on tehty vaan järkyttämistarkoituksessa jotta kauhistuneet ihmiset hakisivat hylätyt eläimet hoiviinsa. Yksityiskohdat todennäköisestä lopetustavasta eivät varmaan kiinnosta, mutta eläin ei edes ehdi tajuta omaa loppuaan.

Äänestä
  • ... se ohjelma, missä eläimet tungettiin ahtaaseen 'kaasukammioon' kuolemaan. Vai liekö kuolleetkin paniikkiin.

    Äänestä

Maailma on niin suuri mutta ihminen pieni. Ja etköhän sinä omalta osaltasi tee koirien elämää paremmaksi vähintäänkin riittävästi.

Äänestä

miksi näitä kuvia tuodaan jatkuvalla syötöllä esille täällä kun varmasti tiedämme niiden olemassaolon muutenkin mutta emme niille kuitenkaan mitään mahda.
Mikäli asia olisi pelkästään Suomen mittakaavassa, olisi sille ehkä joyain tehtävissäkin, mutta kun nämä koirien karmeat kohtalot on kuvattu suurimmaksi osaksi jossain muualla maailmassa, niin mitä minä tai joku muu täällä pohjan perukoilla sille voidaan.

Äänestä
  • "niin mitä minä tai joku muu täällä pohjan perukoilla sille voidaan."

    Valitettavan vähän.. Jokainen voisi silti käydä allekirjoittamassa tuon vetoomuksen.

    Eikö eläinsuojelu ole yhteinen asia, tapahtui se sitten missä päin maailmaa tahansa?

    Äänestä

  • vaikuttaa:
    Koitetaan valistaa niitäkin ihmisiä siellä.
    Monilla on tuttuja, kavereita ja sukulaisia myös ulkomailla. Lisäksi on netti. Sielläkin on monella "nettikamuja". Helppoa, kunhan ei vaan alennu sille tasolle että "emmävoimitään". Tuloksia ei ehkä tule heti, jos ollenkaan, mutta jos niitä tulee, sitä parempi, eikö?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sari-PETS kirjoitti:

Ei sanat riitä, paljoa ei voi tehdä.
Kyllä sitä tunteekin itsensä niin avuttomaksi!!

http://neworleans.craigslist.org/pet/97680405.html

Järkyttävää!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu