Ei seiso.... Seisoo kyllä sillon kun suutelen tyttöystävän kanssa sängyllä jne... Mut sit ku pitäs kondomi pistää tai upottaa muna pilluun niin siinä vaiheessa käy aina huonosti. Ongelma on ilmeisesti mun pään sisällä. Kannattasko tilata 50mg sigraa...? Paria ekaa kertaa varten? Ja sitten koittaa ilman?
Mitä tehdä........
Poika16v..........
112754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
... kun ei niistä ensinnäkään tiedä mitä ne on. Jos sinulla seisoo muuten normaalisti, se on kyllä osoitus siitä että ongelma on pääsi sisällä ja siihen ei erektiolääkkeet auta. Olisikohan teillä vähän turhan hoppu? Hyvää kannattaa odottaa, samalla on aikaa tehdä kaikenlaista muuta mukavaa, suuseksiä ym... Onko sinulla joskus ollut onnistunut yhdyntä? Miten tyttösi suhtautuu asiaan, oletteko puhuneet tästä? Anna itsellesi aikaa. Mutta kerrohan, mitä on sigra? Joku luontaistuote?
Sigra on sellanen potenssilääke mistä täl palstallaki on moni puhunu ja kehunu. Joku luontaistuote kuulemma. En oo just ton tytön kanssa yrittänyt yhdyntää mut yhden toisen kanssa kävin tolleen huonosti. Mutta siinä oli kaikkee muutakin kai vialla, me maattiin vaan sängyllä, peitto päällä koska tyttö ei halunnu näyttää mitään. Hyväilin sitä siinä vaan sieltä ja odotin että rupeis nyt prkl seisomaan ja asiaa ei helppottanut se että se tyttö painosti koko ajan työntämään kalun sisään. Ei siitä sitten mitään tullu. Musta kyllä tuntuu et toi Sigra vois auttaa kun olis pari onnistumista takana ni itsetunto nousis ja kävis jo ilmankin.
http://sigrapills.com
Oletko varma ettei syy ole sukupuolessa ? suosittelen yrittämään miehen kanssa ennen kuin annat periksi ja yrität lääkkeillä, kuka ties vaikka ?
Ei helvetti hahahaah reps :D
Mut vakavasti ottaen: Seksiä ei pidä hävetä eli ei pitäs olla tollasta salaa peitonalla vehkeilyä. Mun mielestä vaan pitäisi rohkeasti puhua suoraan mielihaluista ja kokemuksista/ kokemattomuudesta... Itselläni oli 16v Pakko antaa kaikille tytöille sellanen kuva että saan paljon (miten naurettavaa ku nyt ajattelee)
ja sit mulle kävi samalla laille ku sulle. Sit vaan kännissä jynssää jotai pissiksiä mut tuota itsetunnonkolausta varhaisnuoruudesta en oo vieläkään saanu voitettua mielessäni :D
Oho nyt eksyin aiheesta mut siis ainaki selvinpäin tai pienissä paukuissa on mukavampaa ja ennenkaikkea se ettei koita olla muutakun oma itsensä...
Koita rentoutua ja jos pystyt puhumaan tytöllesi ongelmastasi (yaitaa vaatia jo vakavamman suhteen) niin se varmaan auttaa.. Lääkäriin tuskin tuossa iässä viellä kannattaa..
21v seppo kuittaa
Älä viitti, Jos sulla ei parempaa sanomista ole tai kykyä ottaa vakavasti kenenkään ongelmaa, lopeta kirjoittelu.
...että olet ainoa, jolle on noin käynyt. Noin käy kaikille joskus. Sinä jännität hommaa liikaa ja olet vasta 16, joten malta...
Onko kyse ekoista kerroista tämän tytön kanssa? Omalla poikaystävälläni kävi samoin kun aloimme seurustelemaan. Pari ekaa kertaa meni ihan puihin kun hänellä ei seissytkään ja se johtui täysin jännityksestä. Hänellä oli kamalat suorituspaineet, mutta kun juttelimme asiasta niin johan homma alkoi toimimaan.
Jospa sinulla on sama ongelma? Sun täytyy jotenkin päästä rentoutumaan. Älä mitenkään suunnitele ennelta vaan anna asioiden mennä omaa tahtiaan. Möhläyksiä sattuu, ei niitä kannata jännittää... voihan ne vaikka kuitata huumorilla. Kyllä se tyttö ymmärtää :)
Kiitti vinkeistä :P
Rohkeutta! Kyllä se siitä lähtee, kuten tuo edellisen viestin "nainen" sanoi! Anna vaan itsellesi ja tytöllekin aikaa (oletkos muuten varma ettei häntäkin jännittänyt kovasti?)
Oman mieheni kanssa oli myös sama juttu, että hän alkuun ensinnäkin ujosteli erektiotaan eikä se meinannut millään pysyä. Ja sitten kun se alkoi pysyä pystyssä, meni vielä monta kuukautta ennen kuin hän sai kanssani orgasmin. Ja meillä on ollut aivan ihanaa sängyssä jo monta vuotta. Asiat menivät omalla painollaan kun menivät, me keskustelimme asiasta ja yhdynnästä stressaamisen sijasta nautimme toisistamme ja läheisyydestä, suuseksistä jne. Mitä hauskaa seksissä olisikaan ellei se olisi niin herkkä alue?
Rentoudu. Ota selvää naisesi herkimmistä paikoista, toiveista ja siitä mistä hän eniten nauttii. Anna hänen hyväillä sinua rauhassa, sulje silmäsi ja lakkaa murehtimasta.
Ja muista: vaikka mies olisi kuinka vanha ja kokenut ja viriili, erektio voi joskus pettää stressin, suorituspaineiden tai minkä tahansa vuoksi, eikä siinä ole mitään hävettävää. Jos nainen siitä suuttuu, se on hänen häpeänsä. Kiirettä ei ole.
Älä usko noita sossu-ämmiä ja muita nuoria lääkäreitä. Ei sellainen joka ei ole itse kokenut voi ymmärtää tilanteen vmaisuutta. Itelläni oli sama problemos nuorena jullina. Toisin kuin nuo tollot väittää, ei siinä mikään malttaminen auta. Itselläni asia paheni ja siitä tuli oikein itseään vahvistava epäonnistumisten kierre. Kävin kaikilla lääkäreillä ja puoskareilla eikä kukaan ota vakavasti vaan kehoittaa "puhumaan" ja "malttaman". Luultavasti minulla sitten oli joku todellinen ongelma pääni sisällä, koska apu löytyi vasta tropeista. Silloin ei ikävä kyllä viagraa tms. ollut.
Koita ihmeessä troppia, jos ei kohta pian onnistu ilman. Turha alkaa kauaa kiemurtelemaan, menee nuoruus pilalle.
Esim. masennuslääkkeitä joskus, tai erektiolääkkeitäkin jos ongelmana on liian herkkä siemensyöksy. Mutta kun kyseessä on 16-vuotias sälli joka vasta aloittelee seksielämäänsä niin itse ainakin olisin aika konservatiivisella linjalla ensin ja koittaisin muuten tukea. Eli alkuperäinen kirjoittaja, sinulla tuskin on mitään hätää. Mutta jos kierre jatkuu, hae apua. Ja kaikkea hyvää seksin ja muunkin elämän saralla!