Kenellä kusipäisiä naapureita?

Meillä ainakin.;/ Varotuksia satelee, vaikka elää aivan normaalia elämää! Eihän täällä saa ees pierasta kovempaa, kun tulee jo varotus! Voi vitut! On kyllä semmosta meininkiä täällä Jyväskylässä että älkää kuulkaas ikinä ihmiset muuttako tänne! Järkyttävää! Kyllä on lähettävä vittuun jos vaan rahaa jostain sais!
81680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Velipoika piti Jyväskylässä bileitä joka viikonloppu, eikä saanut valituksia tai varoituksia. Asui muuten useassa talossa.

Kannattaa vaihtaa taloyhtiötä, helpottaa elämää. Uudempaan taloon?

Eikun muuttopuuhiin, tsemppiä.

Äänestä
  • asui niin useassa talossa? Arvaan, että sai aina häädön jokaviikkoisen biletyksen takia.

    Äänestä

Missä noin hyvä kuri. Hakeudun sinne. Saadaan loputkin häiriköt helvettiin!
Kaipaan rauhallista asumista!

Äänestä
  • Olen asunut yli kymmenessä kerrostalossa Helsingissä ja joka saatanan läävässä olen kärsinyt kusipäiden naapureiden meluamisesta. Missä se Jyväskylän hiljainen talo on? Sinne ja heti!

    Äänestä

  • tuskaantunut kirjoitti:

    Olen asunut yli kymmenessä kerrostalossa Helsingissä ja joka saatanan läävässä olen kärsinyt kusipäiden naapureiden meluamisesta. Missä se Jyväskylän hiljainen talo on? Sinne ja heti!

    Tulkaa Pupuhuhtaan tämä kämppä tulee kohta uudestaan vuokralle ku myö lähetään täältä helvettiin !

    Äänestä

Minulla on kusipäisiä naapureita. He pesevät pyykkiä ja imuroivat keskellä yötä, eivät osaa sulkea oviaan paiskaamatta ja huudattavat musiikkia viikonloppuisin koko yön. Vaihtaisin kyseiset naapurit pariin kyttääjämummoon koska tahansa.

Äänestä

Rahaa saa töitä tekemällä. Lopeta se fattassa notkuminen ja dokaaminen, ja hanki itsellesi työpaikka.

Paikkakuntaa vaihtamalla ei mikään asia korjaannu, siirryt vaan toisen kunnan elätettäväksi. PTHYI!!!

Äänestä
  • ittelles! Milläs muutat paikkakuntaa, jos työ on muualla???????????
    Se on kuule niin, että sossussa käyvät nimenomaan voivat kevyesti muuttaa paikkakunta, kun KAIKKI maksetaan pientä omavastuuta lukuunottamatta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nocturna kirjoitti:

Meillä ainakin.;/ Varotuksia satelee, vaikka elää aivan normaalia elämää! Eihän täällä saa ees pierasta kovempaa, kun tulee jo varotus! Voi vitut! On kyllä semmosta meininkiä täällä Jyväskylässä että älkää kuulkaas ikinä ihmiset muuttako tänne! Järkyttävää! Kyllä on lähettävä vittuun jos vaan rahaa jostain sais!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu