valot

ostin uuden 200exc.kahdeksan ajotunnin jälkeen on mennyt jo kaksi ajovalo poltinta.onko kukaan keksinnyt ratkaisua ongelmaan,vanhemmassa oli h4
3729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mittaa valojen jännite. Menee aika äkkiä ne popat ylijännitteellä.

Äänestä

mulla oli tosin vm99 200 exc ja siinä oli joku viisas laittanut 24v konkan ja polttimoita meni niin p-------ti ,kahtoisin sen ekaks?

Äänestä

laita H4polttimo 55/60W siihen,saa helposti istutettua,EXC:n virta riittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valopää kirjoitti:

ostin uuden 200exc.kahdeksan ajotunnin jälkeen on mennyt jo kaksi ajovalo poltinta.onko kukaan keksinnyt ratkaisua ongelmaan,vanhemmassa oli h4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu