16 vuotias poika ja 14 vuotias lapsi pahoinpideltiin raa asti ja ryöstettiin Kaisaniemen puistossa.Uhreja mm.potkittiin joukolla päähän näiden kaatuessa maahan.
Kaikki neljä ryöstäjää olivat iältään noin 20-vuotiaita ja tummaihoisia.
Näin uutisoi Iltalehti tänään.Jälleen kerran,eikä ensimmäisen eikä varmasti viimeisen kerran.Jotekin arvasin lukiessani tuota juttua että lopussa tekijoiden tuntomerkeiksi paljastuu tummaihoisuus.
Täysin käsittämatöntä ettei näitä villeja mitään kunnioittamattomia terroristeja saada kuriin.
Joko taas
Nina
1
627
Vastaukset 1
- juu-uuuu
Jos ei osaa maahanmuuttajat käyttäytyä, täytyisi maasta karkoittaa takaisin sinne mistä tulleet!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS772386Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15945Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52796Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke46731- 50714
- 47654
- 80616
- 50595
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35584Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29566