Veikkailu on jännää vaikka rahaa en tähän vetoon laittaisi. Veikkaukseni on että seuraavaksi nimeämisessä nousee kaksi naista putoamisäänestykseen. Perusteluna tälle on yksinkertaisesti se että kaikista se tuntuu reilulta ja viihtyvyydenkin kannalta paremmalta ettei taas putoaisi mies.
Ja nimeämisissä eniten ääniä saavat Terhi ja Minna. Näin veikkaan.
Veikkaus seuraavasta nimeämisestä
17
2285
Vastaukset
- näin se on
jos kaksi naista nimetään niin se on Terhi ja Iina
- ovat seuraavaksi
Joutavatki pois.
- joutavat
Ärsyttävimmät ämmät pihalle seuraavilla äänestyskerroilla eli Taula Terhi ja Ällö Kathy.
- muka
kathyssa on? ihan kivaltahan tuo vaikuttaa.ei oo viel tehny mitään mikä ärsyttäis.Terhi ja iina puis!
- ,,,,,,,,,,,
ärsyttävä pikkusielu
- Ellenix
toinen,,,, toista en vielä ole päättänyt.
:D :D
Mutta Minnaan ruvetaan kohta kypsymään :D- häädettävä
muut kilpailijat kuulivat että iina sai rangaistuksen mm. juonittelusta muita vastaan joten luulen että muut kilpailiat äänestävät juonittelija iinaa, ja se on aivan oikein, hyvä.
- Unelias
häädettävä kirjoitti:
muut kilpailijat kuulivat että iina sai rangaistuksen mm. juonittelusta muita vastaan joten luulen että muut kilpailiat äänestävät juonittelija iinaa, ja se on aivan oikein, hyvä.
Iina perkele meni ja veti Antti A:n sen kanssa "suhteeseen" joten nyt sitä noitaa ei saada kirveelläkään pois talosta...
oma veikkaus eniten ääniä saaneista on:
Kathy
Mika
- ärsyttävät muita
Makoilevat lahna Hanna ja Timo-neiti ovat vahvoja lähtijöitä seuraavaksi ulos talosta.
- tarja
jos ei molemmat niin ainakin toinen joutaisi pois ja todennäköisesti lähteekin...
- Blondi
Todellakin Timo tai Hanna ainakin toivottavasti eihän tollasta kyhnäämistä jaksa kukaan katsoa!
- pois!!
Noi kaksi kanaa joutaisi mun mielestä pois.
- sarde
Olen todellakin samaa mieltä!!!!!!
- jak
Kyllä olisi kaikille paras jos Hanna ja Timo lähtis. Heillä ei ole mitään annettavaa muille asukkaille.
Lähtemässä on myös Kathy, Terhi ja Tiina ja myöhemmin Iina.
Loput kilpailevat voitosta.
Veikkaan voittajaksi Minnaa tai Pördeä. - Mieltä
Seuraavaksi voisi tippua Terhi, Kathy tai Iina. Terhi mielummin jos noista pakko valita.
- tai antti pois
ärsyttäviä tyyppejä yök
- Miketti
No sehän on ihan varma, että Perttu tulee saamaan sen verran paljon ääniä, että joutuu taas kerran putoamisuhan alle. Se, että Perttu ei kaunistele asioita erityisesti Minnalle ja Iinalle, tulee näkymään äänestyksessä. Minna ja Iina tulevat takuuvarmasti antamaan 2 pistettä Pertulle. Vielä kun Pörde saa pointseja munattomalta Antilta (turha kai edes kysyä, minkä takia), niin se on siinä. Sopii vaan toivoa, ettei Perttua äänestettäisi pois, koska muuten mielenkiinto laskee BB:a kohtaan. Ilman Perttua ja Mikaa BB olisi tylsääkin tylsempää puuroa!
Toinen äänestykseen joutuva saisi mielestäni olla Iina tai Minna. Molemmat ovat ärsyttäviä kieroilijoita ja selän takana puhujia. Mielestäni Iinan ja Antin "suhde" on vieläkin teennäisempi kuin Timon ja Hannan vastaava. Iinan oli vaan pakko saada kehitettyä jotain, kun kerran Hannallakin oli. Iina odotti aikansa, tekeekö Mika siirtonsa. Kun ei Mika tehnyt, niin sitten piti alkaa flirttailemaan seuraavan miehen kanssa. Pahaa kuitenkin pelkään, ettei kumpikaan naisista saa tarpeeksi ääniä. Iinan ja Minnan lisäksi oma suosikkini poislähtijäksi olisi sulopoika Antti A, joka tuskin saa yhtään ääntä.
Eli jos pitää ennustaa, niin eniten ääniä saavat Perttu ja Terhi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?994537- 272385
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1092223- 2002179
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4101931- 1691503
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321075Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850